AktualnościRobo~motion rusza 28.11 w Rzeszowie

Robo~motion rusza 28.11 w Rzeszowie

-

Robo~motion powraca do Rzeszowa! Tegoroczna, szósta edycja międzynarodowych zawodów robotycznych odbędzie się 28 listopada 2021 r. na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

Zawodnicy będą mogli zmierzyć się aż w 8 kategoriach, w których zaplanowano w sumie 15 rozgrywek. Przygotowane są  m.in. areny do zmagań na torach dla LineFollower’ów oraz do walk Sumo.

Oprócz standardowych konkurencji na uczestników czeka wiele niespodzianek. Każdy konstruktor – niezależnie czy dopiero zaczyna przygodę z elektroniką, czy jest już doświadczony – na pewno znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie także konkurencji dedykowanych fanom marki LEGO. Współorganizatorem zawodów ROBO~motion jest Oddział Podkarpacki PTI.

Szczegóły zawodów dostępne są na stronie https://www.robomotion.com.pl/

Spotkanie pracowników ERY

W gościnnych murach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyło się dzisiaj (6 marca) spotkanie byłych pracowników Zakładów „ERA”, w których wytwarzano m.in....

„Polska informatyka: zarys historii” w Plus Minus „Rzeczpospolitej”

Miło nam poinformować, że publikacja autorstwa wiceprezesa PTI Marka Hołyńskiego pt. „Polska informatyka: zarys historii” otrzymała bardzo pozytywną recenzję w dodatku Plus Minus „Rzeczpospolitej”....