Pragniemy pogratulować panu profesorowi Ryszardowi Tadeusiewiczowi, Członkowi Honorowemu naszego Towarzystwa kolejnej niezwykle interesującej aktywności popularyzatorskiej. Tym razem pan profesor skierował się do dzieci. W sposób bardzo przystępny pokazał czym jest sztuczna inteligencja, w jakich zdarzeniach się przejawia, jakie narzędzia jej towarzyszą i jak się z nimi oswoić i zaprzyjaźnić. 

Przygotowywanie dzieci do życia w świecie cyfrowym, zdominowanym wkrótce przez boty, roboty, personalnych asystentów czy jeżdżące bez kierowcy samochody to zadanie już na dziś. Świetnie, że tak doświadczony naukowiec, pedagog, popularyzator nim się zajął.

Jak sobie z tym poradził znajduje się w książce „Alicja w krainie przyszłości – czyli jak działa sztuczna inteligencja”.

Publikacja ukaże się 27 listopada.

Wspominając o niezwykłej pasji pana profesora, tłumaczenia nauki w sposób lekki i ciekawy polecamy jego blog na:Temat (https://natemat.pl/blogi/ryszardtadeusiewicz) oraz podcasty RMF Classic (https://www.rmfclassic.pl/program/Niezwykle-historie-odkryc-i-wynalazkow-preAGHzentuje-prof-Ryszard-Tadeusiewicz,667.html).