Strona głównaAktualnościBeata Chodacka i prof. Krzysztof Diks Członkami Honorowymi PTI

Beata Chodacka i prof. Krzysztof Diks Członkami Honorowymi PTI

-

XIV Zjazd nadał tytuły Członków Honorowych Polskiego Towarzystwa Informatycznego  dwóm osobom niezwykle zasłużonym dla edukacji informatycznej.

Prof. Krzysztof Diks znany jest w środowisku akademickim ze szczególnego wspracia wybitnych, młodych talentów informatycznych – zarówno uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów, jak i młodych naukowców.

Profesor jest jednym z organizatorów wyjazdów polskich reprezentacji na Międzynarodową Olimpiadę Informatyczną oraz opiekunem reprezentacji w Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym (ICPC, International Collegiate Programming Contest). Stworzył też koncepcję projektów Centrum Mistrzostwa Informatycznego oraz Mistrzostw Algorytmiki i Programowania.

Dzięki Olimpiadzie Informatycznej ponad 30 tysięcy uczniów szkół ponadpodstawowych zyskało szansę na rozwijanie swoich umiejętności i zdobywanie wyjątkowej wiedzy z zakresu algorytmiki i programowania. W Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym Polska zajmuje nieprzerwanie bardzo wysokie miejsce, zaraz za takimi potęgami jak USA czy Chiny. Prof. Diks, jako drugi z Polaków, po profesorze Janie Madeyu, otrzymał przyznawany przez Fundację ICPC zaszczytny tytuł Lifetime Coach Award.

Prof. Krzysztof Diks odbiera dyplom Członka Honorowego PTI

 

Beata Chodacka jest doskonale znana naszej społeczności – dzięki organizacji licznych inicjatyw edukacyjnych i zaangażowaniu w rozwój certyfikacji ECDL.

Beata wymyśliła i przeprowadziła 5 edycji konkursu „TIK-TAK”, obecnie – razem z powołaną przez siebie Sekcją Informatyki Szkolnej, prowadzi konkurs „Genialne Miejsca”. Jest autorka książki „Zielone szkoły – programy i scenariusze zajęć”, współtwórczynią przedsięwzięcia „Klasa z ECDL”, koordynatorką merytoryczną Centrum Mistrzostwa Informatycznego przy AGH, ambasadorką Genially i Wakelet, wiceprzewodniczącą Małopolskiej Rady ds. Społeczeństwa Informacyjnego przy Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie. 

Od piętnastu lat działa aktywnie w Oddziale Małopolskim PTI. Od 2011 r. należy do Zarządu Oddziału, od 2014 r. jest jego wiceprezesem. W latach 2008–2017 była w Zarządzie Głównym, z tego przez dwie kadencje w prezydium. Przez delegatów ostatniego Zjazdu została ponownie wybrana na członka Zarządu Głównego.

 

Beata Chodacka prezentuje dyplom Członka Honorowego PTI

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów