Aktualności Biuletyn PTI nr 3/2018 dostępny także w wersji elektronicznej

Biuletyn PTI nr 3/2018 dostępny także w wersji elektronicznej

-

KATEGORIE

o już trzeci numer Biuletynu PTI w roku, w którym obchodzimy 70-lecie polskiej informatyki. W najnowszym wydaniu kontynuujemy tematykę związaną z jubileuszem. Drukujemy kolejne wspomnieniowe eseje przesyłane przez Czytelników do cyklu „Pamiętniki Informatyków”. Historie rozwoju i zastosowań polskich systemów informatycznych w latach 60. i 70. ubiegłego wieku barwnie relacjonuje Marek Hołyński w artykule „Do czego tych komputerów używać?”.

Tegoroczne wydarzenia z okazji Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego wpisane zostały w obchody jubileuszu 70-lecia polskiej informatyki. W numerze zalazły się relacje z najważniejszych imprez, które odbyły się przed wakacjami – Wielkiej Gali, debaty „Kim jest współczesny informatyk”, konferencji ŚDSI Podkarpacie 2018 oraz infoTRAMS.

Poza obchodami 70-lecia polskiej informatyki tematem przewodnim numeru są technologie przyszłości. O jednej z nich opowiada w wywiadzie pasjonat i praktyk druku 3D. Z kolei w innym materiale omawiane są możliwości bezzałogowych statków powietrznych. Natomiast temat technologii przyszłości w inteligentnych sieciach energetycznych pojawia się w jednym z trzech publikowanych wywiadów pochodzącym z ubiegłorocznej konferencji FedCSIS.

Poza tym w numerze nie zabrakło informacji z Polskiego Biura ECDL o włączeniu kwalifikacji rynkowej „Certyfikat umiejętności komputerowych – poziom podstawowy” do Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji. Publikujemy także kolejną relację z najważniejszych działań Sektorowej Rady ds. Kompetencji Informatyka.

W połowie okresu wakacyjnego dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o odejściu naszego Kolegi Mariana Nogi, prezesa PTI dwóch poprzednich kadencji. Wspomnienie o Nim otwiera Biuletyn.

Zapraszamy do lektury!

BiuletynPTI_2018-03_ewydanie1

Zmień rozmiar czcionki
Wysoki kontrast