Aktualności CodeWeek rusza już za miesiąc

CodeWeek rusza już za miesiąc

-

KATEGORIE

Ósma edycja CodeWeek ­– czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania – odbędzie się w tym roku 10-25 października. Zachęcamy wszystkich do zgłaszania swoich projektów edukacyjnych do wspólnej bazy: https://codeweek.eu/events.

Celem tej społecznej inicjatywy jest promocja nauki programowania – czyli uniwersalnego „języka” XXI wieku. Znajomość algorytmiki i umiejętność programowania  pozwala konkurować nie tylko na globalnym rynku pracy, ale i w wyścigu na najlepsze światowe uczelnie. Dla tych, którzy nie zwiążą się zawodowo z IT, nauka programowania także jest istotna –  rozwija bowiem logiczne myślenie, umiejętność pracy projektowej i współdziałania w grupie.

Dlatego właśnie wszystkie państwa europejskie promują naukę programowania, m.in. w ramach CodeWeek. Do inicjatywy może przystąpić każdy – organizując warsztaty, spotkania i kursy. W tym roku część wydarzeń będzie przygotowana w formule zdalnej.

Co roku państwa europejskie rywalizują w liczbie zgłoszonych projektów. Polska za każdym razem osiąga doskonałą pozycję w tym rankingu. W zeszłym roku z naszego kraju zgłoszonych zostało aż  15 139 inicjatyw edukacyjnych.

Opisy wybranych wydarzeń przygotowanych w tym roku znaleźć można na profilu polskiej edycji CodeWeek – https://www.facebook.com/CodeWeekPL/.  Aktualne informacje prezentuje także strona www.koduj.gov.pl, prowadzona przez Ministerstwo Cyfryzacji – krajowego koordynatora akcji.  W razie jakichkolwiek pytań zespół Ministerstwa jest do dyspozycji pod adresem mailowym: programowanie@mc.gov.pl.

Zmień rozmiar czcionki
Wysoki kontrast