AktualnościCYBERSEC FORUM/EXPO

CYBERSEC FORUM/EXPO

-

Już tylko niecały miesiąc dzieli nas od wyjątkowej konferencji o cyberbezpieczeństwie i największych targów EXPO dla tej branży!

Cybersec Forum/Expo odbędzie się w maju tego roku w Katowicach. To unikalne wydarzenie – połączenie debaty o najważniejszych wyzwaniach strategicznych dot. cyberbezpieczeństwa oraz EXPO dedykowanego przemysłowi cyber w Polsce, Europie i na świecie. Kontynuowany będzie format zapoczątkowany 3 lata temu, również w Katowicach. Poprzez #CYBERSEC organizatorzy chcą edukować, rozwijać współpracę rynkową i rozmawiać o największych wyzwaniach dla branży.

Konferencja odbędzie się pod hasłem #UnitedInCyberPower. Dziś wydaje się ono bardzo aktualne. Ostatnie tygodnie, pełne niepokoju, destabilizacji i bezprecedensowych aktów agresji, pokazały nam jak ważna jest jedność i wspólne działanie – to pozwoliło udzielić Ukrainie niezbędnej pomocy, zarówno w wymiarze dyplomatycznym, jak i strategicznym. Te działania powinny mieć jeszcze szerszy zasięg – organizatorzy chcą dostarczać wsparcie naszym partnerom i sąsiadom, także w obronie cyberprzestrzeni, która stała się jednym z frontów wrogich działań Rosji.

W programie konferencji, która odbędzie się w dniach 17-18 maja na ternie MCK w Katowicach, znajdą się m.in. prezentacje, panele dyskusyjne i warsztaty z udziałem wysokich rangą przedstawicieli instytucji i organizacji międzynarodowych, administracji publicznej i sektora prywatnego. Formaty poświęcone będą najbardziej istotnym problemom cyberbezpieczeństwa, takich jak kwestia współpracy międzynarodowej w czasie kryzysu, rola cyberprzestrzeni we współczesnych działaniach wojennych, bezpieczeństwo infrastruktury cyfrowej, czy wykorzystanie sztucznej inteligencji dla dobra publicznego.

To już szesnasta edycja konferencji pod szyldem CYBERSEC. Ugruntowana pozycja na rynku, aktualne tematy, wysoki poziom merytoryczny oraz przyciągająca uwagę lista prelegentów, to gwarancja sukcesu.

Zapraszamy Państwa do wspólnej dyskusji o roli cyberbezpieczeństwa. Zapraszamy do Katowic!

Strona internetowa wydarzenia: https://cybersecforum.eu/pl/

Spotkanie pracowników ERY

W gościnnych murach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyło się dzisiaj (6 marca) spotkanie byłych pracowników Zakładów „ERA”, w których wytwarzano m.in....

„Polska informatyka: zarys historii” w Plus Minus „Rzeczpospolitej”

Miło nam poinformować, że publikacja autorstwa wiceprezesa PTI Marka Hołyńskiego pt. „Polska informatyka: zarys historii” otrzymała bardzo pozytywną recenzję w dodatku Plus Minus „Rzeczpospolitej”....