Aktualności CYBERSEC GLOBAL 2020 w całości online

CYBERSEC GLOBAL 2020 w całości online

-

Szósta edycja Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa odbędzie się w dniach 28-30 września 2020 roku pod patronatem PTI. Hasłem przewodnim tegorocznej konferencji organizowanej przez Instytut Kościuszki będzie „Together Against Adversarial Internet”. Z powodu pandemii COVID-19 oraz mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, CYBERSEC Global 2020 odbędzie się w całości online. Konferencja będzie dostępna i darmowa dla wszystkich chętnych, którzy zarejestrują się na stronie wydarzenia.

Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa Instytutu Kościuszki to jedna z wiodących konferencji poświęconych tematyce cyberbezpieczeństwa w Europie. Wzorując się na poprzednich edycjach, tegoroczny CYBERSEC będzie składał się z czterech części tematycznych. Pierwsza z nich, czyli State Stream, skupi się na wieloaspektowym problemie regulacji technologii tak, aby rozwijała się w naturalny i bezpieczny sposób i podejmie kwestie między innymi globalnego nadzoru i zarządzania cyfrowego. Future Stream spróbuje opisać pojawiające się i przyszłe technologie pod kątem możliwości i wyzwań i poruszy tematy między innymi sztucznej inteligencji i cyfrowych zagrożeń. Business Stream będzie skoncentrowany na sektorze prywatnym, czyli głównym dostawcy technologii pozostającym na czele badań, innowacji i rozwoju. Tu debaty będą dotyczyły między innymi wpływu COVID-19 na kluczowe sektory gospodarki oraz roli dostawców technologii w zapewnianiu bezpiecznej cyberprzestrzeni. Wreszcie Defence Stram koncentrujący się na rozwoju technologicznym sektora wojskowego i konsekwencjach dla bezpieczeństwa międzynarodowego z takimi tematami jak wykorzystanie 5G, wojna informacyjna oraz cyberbezpieczeństwo kosmosu.

Do tej pory odbywający się w Polsce CYBERSEC koncentrował się na wymiarze europejskim. Tym razem rozszerzy perspektywę i stanie się prawdziwie globalną dyskusją o wyzwaniach związanych z cyberbezpieczeństwem na całym świecie.

Więcej informacji na temat CYBERSEC Global 2020 oraz możliwość zapisów na konferencję znajdują się na stronie internetowej https://cybersecforum.eu/en/poland.

Zmień rozmiar czcionki
Wysoki kontrast