Aktualności EuroScience Open Forum - Katowice

EuroScience Open Forum – Katowice

-

Dzięki wspólnym staraniom władz miasta oraz środowiska akademickiego miasto Katowice otrzymało prestiżowy tytuł Europejskiego Miasta Nauki 2024. Jednym z pierwszych działań podjętych przez gospodarza tytułu jest współorganizacja tegorocznej konferencji EuroScience Open Forum, która odbędzie się 15 lipca.

EuroScience Open Forum to odbywające się co dwa lata ogólnoeuropejskie wydarzenie, podczas którego dyskutowane są tematy kluczowe dla przyszłości świata, badań naukowych i innowacji technologicznych. Marka ESOF przyciąga do miast pełniących rolę gospodarzy: naukowców, polityków, biznesmenów i przedstawicieli mediów z całego świata.

W 2022 r. organizatorem konferencji ESOF jest Lejda – miasto akademickie, które obecnie posiada tytuł Europejskiego Miasta Nauki 2022. Jako przyszły gospodarz tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024 Katowice już w tym roku będą organizatorem wydarzenia towarzyszącego ESOF (Katowice ESOF 2022 regional site).

Naukowcy ze śląskich uczelni oraz zaproszeni goście z kraju i ze świata wezmą udział w tej prestiżowej konferencji, łącząc się z Lejdą z Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, gdzie toczyć się będzie polska część konferencji poświęcona regionalnej i globalnej polityce transformacji. W Katowicach będzie można obserwować i uczestniczyć w międzynarodowej debacie, sesjach stacjonarnych i hybrydowych oraz w wielu wydarzeniach towarzyszących.

Zapraszamy do udziału w tym niezwykłym europejskim wydarzeniu naukowym, które odbędzie się 15 lipca 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Agenda wydarzenia dostępna jest na naszej stronie. Szczegółowy program oraz link do rejestracji zostaną zamieszczone w serwisie internetowym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pod adresem www.us.edu.pl oraz na głównej stronie konferencji ESOF 2022 www.esof.eu.