Aktualności FedCSIS 2022

FedCSIS 2022

-

Tegoroczna edycja konferencji FedCSIS (Conference on Computer Scienceand Intelligence Systems) odbędzie się 4-7 września w Sofii. W obradach wezmą udział specjaliści z całego świata. Konferencja – organizowana przez Polskie Towarzystwo Informatyczne – uzyskała wysoką i prestiżową notę w rankingu CORE („B”).  

W tym roku zaplanowano 5 ścieżek tematycznych:

  • Advanced Artificial Intelligence in Applications
  • Computer Science & Systems
  • Network Systems and Applications (NSA’22)
  • Advances in Information Systems and Technologies (AIST’22)
  • Software, System and Service Engineering (S3E’22)

Dodatkowo w ramach konferencji odbędzie się konkurs eksploracji danych „Data Mining Competition” oraz sympozjum „Recent Advances in Information Technology”.

Uczestnicy mogą liczyć także na bardzo ciekawe wykłady otwierające obrady. O modelach mentalnych, które już wkrótce będą zapewne wytwarzane przez maszyny opowie Franco Zambonelli z Uniwersytetu Modeny i Reggio Emilia. Obecnie stosowane metody – sztuczna inteligencja i uczenie głębokie – także mają coraz ciekawsze zastosowania. Wykorzystanie tych zaawansowanych technik do analizy obrazu ziemi uzyskiwanego z satelity przedstawi Thomas Blaschke z Uniwersytetu w Salzburgu.

Do 7 czerwca zgłaszać można jeszcze wystąpienia w kategorii „position papers”.  Zapraszamy do zgłoszeń przez stronę konferencji: https://fedcsis.org/2022/.

W przygotowanie konferencji zaangażowany jest Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego, współorganizatorami wydarzenia są: Instytut Technologii Komunikacyjnych i Informacyjnych Bułgarskiej Akademii Nauk, Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, Instytut Badań Systemowych PAN, IEEE Computer Society Poland Section Chapter. Partner strategiczny wydarzenia to QED Software.