Strona głównaAktualnościGala Seeds for the Future pod patronatem PTI

Gala Seeds for the Future pod patronatem PTI

-

Konkurs Seeds for The Future firmy Huawei odbył się w tym roku pod patronatem Polskiego Towarzystwa Informatycznego i Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych (SPRUC). Projekt – mający na celu wyłonienie najzdolniejszych studentów uczelni wyższych o profilu technicznym – prowadzony jest od 2008 r. na świecie, a od 2014 r. również w Polsce.

Gala wręczenia nagród laureatom 6. edycji odbyła się 22 sierpnia w Warszawie. Po uroczystym powitaniu gości głos zabrali przedstawiciele instytucji patronujących konkursowi. Prezes Włodzimierz Marciński podkreślił w swoim przemówieniu, że Polskie Towarzystwo Informatyczne także wspiera młode polskie talenty, realizując – wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych ­­– projekt promocji polskich informatyków na świecie. Radosław Kędzia, wiceprezes Huawei na region Europy Środkowo-Wschodniej i kraje nordyckie, przypomniał o znaczeniu wysokiego poziomu kształcenia akademickiego dla rozwoju gospodarki i społeczeństwa informacyjnego.

Laureatami polskiej edycji Seeds for the Future w 2019 r. zostali: Natalia Łomnicka i Zuzanna Rodak (Politechnika Śląska), Tomasz Mielczarek (Politechnika Łódzka), Paweł Krieger (Politechnika Poznańska), Bartłomiej Pyk i Przemysław Pyk (Politechnika Świętokrzyska), Mariusz Gawron (Szkoła Główna Handlowa) oraz Patryk Prokurat i Piotr Wojdalski (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny). Nagrodzeni mają szansę na zdobycie praktycznego doświadczenia podczas dwutygodniowych warsztatów w siedzibie Huawei w Shenzhen.

Gratulujemy nagrodzonym!

Nagrodzeni studenci wraz z opiekunami naukowymi, przedstawicielami Huawei Polska, ambasady Chin oraz partnerów; fot. Paulina Giersz

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów