Aktualności Szkolenia z IT - nie tylko z okazji Dnia Kobiet

Szkolenia z IT – nie tylko z okazji Dnia Kobiet

-

KATEGORIE

Z okazji przypadającego dziś Święta Kobiet przypominamy o inicjatywach promujących ich udział w branży IT. Oddział Małopolski PTI wspiera dwa takie projekty: „Jestem informatyczką” oraz „Girls go IT”.

Ta ostatnia inicjatywa zapewnia zawodowe szkolenie i mentoring dziewczynom, które dopiero rozpoczynają karierę zawodową. Już dziś (8 marca) odbędzie się kolejne zdalne spotkanie z mentorkąEmmą Kocik, ekspertką w zakresie cyberbezpieczeństwa. Wkrótce rozpocznie się także szkolenie z tworzenia nowoczesnych aplikacji internetowych. Mogą wziąć w nim udział dziewczyny w wieku 20-30 lat z województw małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Inicjatywa „Jestem Informatyczką” powstała wiele lat temu w głowach studentek informatyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W jej ramach udało się zorganizować darmowe warsztaty oraz nieformalne spotkania z ekspertami branży IT. We współpracy z licznymi organizacjami wspierającymi kobiety w IT przygotowano także konferencję WHO RUN THE CODE? GIRLS!

Z okazji dzisiejszego święta polecamy Waszej uwadze także felieton Wacława Iszkowskiego „Kobiety na traktory komputery”.

Na koniec – wszystkim kobietom pracującym w branży IT, studentkom informatyki oraz tym, które chcą dołączyć do naszej społeczności – składamy najlepsze życzenia!

Zmień rozmiar czcionki
Wysoki kontrast