AktualnościJ. Nawrocki, M. Kisiel-Dorohinicki i D. Sawicki z tytułami profesora

J. Nawrocki, M. Kisiel-Dorohinicki i D. Sawicki z tytułami profesora

-

15 lutego ukazało się  postanowienie Prezydenta RP o nadaniu tytułu profesora trzem członkom naszej społeczności: J. Nawrockiemu, M. Kiselowi-Dorohinickiemu i D. Sawickiemu.

Prof. Jerzy Nawrocki jest członkiem Oddziału Wielkopolskiego, pracuje na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej. W latach 2008–2016 pełnił tam funkcję dziekana. Specjalizuje się w inżynierii oprogramowania.

Prof. Marek Kisiel-Dorohinicki związany jest z Wydziałem Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji  AGH. Zajmuje się rozwijaniem ewolucyjnych i agentowych systemów obliczeniowych.

Trzeci z nowo mianowanych profesorów – Dariusz Sawicki  –  pracuje na Politechnice Warszawskiej, w Instytucie Elektrotechniki Teoretycznej i Systemów Informacyjno-Pomiarowych Wydziału Elektrycznego. Jego główne obszary zainteresowania to przetwarzanie obrazów oraz analiza percepcji wzrokowej, m.in. z wykorzystaniem metody EOG (electrooculography).

Spotkanie pracowników ERY

W gościnnych murach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyło się dzisiaj (6 marca) spotkanie byłych pracowników Zakładów „ERA”, w których wytwarzano m.in....

„Polska informatyka: zarys historii” w Plus Minus „Rzeczpospolitej”

Miło nam poinformować, że publikacja autorstwa wiceprezesa PTI Marka Hołyńskiego pt. „Polska informatyka: zarys historii” otrzymała bardzo pozytywną recenzję w dodatku Plus Minus „Rzeczpospolitej”....