Aktualności Jubileuszowy Biuletyn PTI

Jubileuszowy Biuletyn PTI

-

Przedstawiamy Państwu wyjątkowe wydanie Biuletynu PTI, poświęcone jubileuszowi 40-lecia naszego stowarzyszenia. Numer otwiera doskonały esej Marka Hołyńskiego o działaniach, które doprowadziły do powstania PTI u progu burzliwych lat 80 ubiegłego wieku.

Po co wracać do przeszłości? – zapytają niektórzy. Choćby po to, żeby zdać sobie sprawę ze źródeł obecnych technologii. W najnowszym Biuletynie czytelnicy znajdą m.in. analizę rozwoju internetu, systemów bazodanowych i telekomunikacji.

Podróż w czasie pozwala także uzmysłowić sobie, jak wiele zmieniło się przez te lata i jak wiele zmienić się może za kolejnych kilka dekad. Stąd w Biuletynie PTI opisujemy także najnowocześniejsze technologie, które ten przyszły świat będą kształtowały. W najnowszym wydaniu publikujemy m.in. tekst autorstwa Marka Perkowskiego o komputerach kwantowych. Autor od wielu lat pracuje na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej w Portland State University, gdzie jest profesorem zwyczajnym i dyrektorem Laboratorium Robotów Inteligentnych.

 

Zapraszamy do lektury: https://portal.pti.org.pl/wp-content/uploads/2021/05/Biuletyn-PTI-2_2021.pdf!

Zmień rozmiar czcionki
Wysoki kontrast