Strona głównaAktualnościKlub Informatyka o danych sektora publicznego

Klub Informatyka o danych sektora publicznego

-

Po wakacyjnej przerwie Oddział Mazowiecki ma zaszczyt zaprosić na pierwszy w tym półroczu Klub Informatyka. Spotkanie, w trybie zdalnym, które odbędzie się 19 października w godzinach 18-21 będzie poświęcone „Dostępności i jakości danych sektora publicznego”.
Wszyscy słyszeliśmy o zasadzie garbage in, garbage out. Podstawą wnioskowania są dane, dopiero na ich podstawie można budować informację i wiedzę. Dotyczy to zarówno sektora komercyjnego, jak i publicznego. Ponowne wykorzystanie (re-use) danych jest świetnym pomysłem, jeśli te dane są poprawne, zebrane według znanej metodyki i udostępnione tak, że można je pobrać bez konieczności ręcznego przepisywania.
W ramach Klubu dwaj prelegenci omówią dwa tematy:
  • Kol. Kajetan Wojsyk: O znaczeniu jakości danych w kontekście nowych e-usług. Kajetan jest doświadczonym profesjonalistą informatyzacji administracji publicznej, wielkim propagatorem dokumentów elektronicznych oraz e-usług.
  • Kol. Jarosław Deminet: Liczby covidowe – gdzie je znaleźć i co z nich wynika, czyli dlaczego czasem 30528 = 19864. Jarek od półtora roku codziennie przedziera się przez dane o pandemii w Polsce i na świecie, a potem publikuje na FB zestawienia oraz wykresy.
Liczymy na inne smakowite kąski przedstawione przez uczestników dyskusji.
Oficjalnie spotkanie Klubu odbędzie się o godz. 18.30 w formule zdalnej (przez system Webex). Nie trzeba żadnych haseł (gdyby system się domagał, prosimy podać hasło mazowsze2021), wystarczy podać tożsamość, która potem będzie niezmienna w trakcie sesji i będzie się wyświetlała, np w razie zadawania pytania.
Na komputerze odbiorców nie trzeba instalować niczego poza przeglądarką. Ze względów techniczno-organizacyjnych warto zadbać o to, żeby dołączyć do sesji co najmniej na 10 minut przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania. Maszyna Webex będzie na uczestników czekała od godz. 18:00, można próbować networkingu F2F, choć narzędzia chyba najlepiej pozwalają na współbieżne czatowanie.

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów