Strona głównaAktualnościKolejna porcja specjalistycznej wiedzy w Biuletynie PTI

Kolejna porcja specjalistycznej wiedzy w Biuletynie PTI

-

KATEGORIE:

Ukazał się właśnie drugi numer Biuletynu PTI przygotowywany w zmienionej formule. Gorąco zachęcamy do lektury, bo znajdziecie w nim wiele specjalistycznych artykułów – m.in. na temat najistotniejszych obecnie technologii (blockchain, AI). Osobny blok tekstów poświęcony jest znaczeniu czasu i jego synchronizacji w informatyce. Warto poznać również modele rozwoju pandemii, które opisuje Jarosław Deminet. Tych, którzy interesują się regulacjami prawnymi w obszarze informatyki odsyłamy do tekstu Wacława Iszkowskiego o doręczeniach elektronicznych.

Dzięki lekturze poznacie również bliżej sylwetki dwóch wybitnych informatyków. Świetny tekst autorstwa Bogdana Misia przedstawia Donalda Knutha – laureata „informatycznego Nobla”, czyli Nagrody im. Alana Turinga. Wspominamy także zmarłego niedawno prof. Konrada Fijałkowskiego.

Z bloku „Informatyka i kompetencje” polecamy Waszej uwadze zwłaszcza artykuł Andrzeja Gontarza traktujący o tym, jakie umiejętności będą potrzebne w przyszłości do współpracy z systemami inteligentnymi. Z pewnością warto zwrócić uwagę także na tekst Joanny Karczewskiej dotyczący wykorzystania naszych danych gromadzonych przez instytucje publiczne.

Donosimy oczywiście także o istotnych inicjatywach PTI – konkursie gier edukacyjnych GEEK, certyfikacji kompetencji cyberbezpieczeństwa (systemie KS2C), Konkursie na najlepsze prace magisterskie z informatyki.

Zajrzyjcie koniecznie co jeszcze dla Was przygotowaliśmy: https://portal.pti.org.pl/wp-content/uploads/2021/02/Biuletyn-PTI-1-2021.pdf

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów