#Komputer dla ucznia

KATEGORIE

Przedstawiamy kolejną inicjatywę, która ma na celu doposażenie uczniów w sprzęt IT. Fundacja Impact – organizator kongresu gospodarczego, któremu patronujemy – rozpoczęła zbiórkę, której celem jest zebranie środków na zakup komputerów z dostępem do Internetu i przekazanie ich najbardziej potrzebującym uczniom z polskich szkół. Zbiórka pieniędzy ruszyła na stronie https://zrzutka.pl/exv82j.

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2019 r. 83,1% gospodarstw domowych posiadało w domu przynajmniej jeden komputer. Wskaźnik ten z roku na rok systematycznie zwiększa się, jednak w coraz wolniejszym w tempie. Oznacza to, że nadal 17 proc. takiego komputera nie posiada. Organizator akcji zdecydował rozpocząć pomoc od kontaktu z ośrodkami pomocy społecznej ze 100 najbiedniejszych gmin w Polsce.

Jesteśmy w kontakcie z dyrektorami szkół i zbieramy informacje o zapotrzebowaniu.Chcemy dotrzeć do jak największej grupy potrzebujących i wesprzeć dzieci w nauce online. Potrzebne jest nam do tego zaangażowanie jak największej ilości osób. Liczy się każda złotówka. Zapraszamy do przyłączenia się do akcji osoby prywatne, ale również firmy – mówi Lidia Roman z Fundacji Impact.

Fundacja Impact jeszcze w tym tygodniu przekaże komputery najbardziej potrzebującym. Pierwszy sprzęt trafi do szkół w Chrzanowie, Raciborzu i Jaworznie.

Partnerami zbiórki są: portal 300gospodarka.pl i GovTech Polska.