Strona głównaAktualnościKonferencja "Informatyka w Edukacji": 22-24 września, Toruń

Konferencja „Informatyka w Edukacji”: 22-24 września, Toruń

-

Oddział Kujawsko-Pomorski PTI serdecznie zaprasza do uczestniczenia w XIX Konferencji „Informatyka w Edukacji”, IwE2023. Referaty, warsztaty, publikacje można zgłaszać do 20 sierpnia 2023 roku przez stronę http://iwe.mat.umk.pl. Współorganizatorem konferencji jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Temat przewodni tegorocznej edycji to oczywiście sztuczna inteligencja (zwłaszcza jej forma generatywna, z której chętnie korzystają uczniowie i studenci). Organizatorzy planują także wykłady na temat innej „gorącej” technologii, tj. informatyki kwantowej. Nie zabraknie – jak co roku – warsztatów uczących jak rozwijać myślenie komputacyjne i jak zapewnić sobie oraz uczniom bezpieczeństwo w sieci. Ważnym tematem będzie także wykorzystanie sprzętu, które szkoły otrzymały w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Wszystkie te zagadnienia będą omawiane pod kątem metodyki nauczania. Dlatego konferencja jest skierowana do nauczycieli szkolnych, akademickich, naukowców, metodyków, instytucji edukacyjnych, ministerstw i ośrodków metodycznych, firm edukacyjnych.

 

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów