AktualnościKonkurs Enactus Poland wyłonił zwycięski startup Milo.app

Konkurs Enactus Poland wyłonił zwycięski startup Milo.app

-

Konkurs Enactus Poland National Competition ma na celu nagrodzić studenckie projekty, które są innowacyjne i mają potencjał biznesowy. Grono jurorskie tworzą przedstawiciele biznesu, nauki oraz organizacji branżowych. W tym roku prace konkursowe oceniał m.in. Marek Bolanowski, członek Zarządu Głównego PTI.

Tegoroczna edycja odbyła się  w Kinotece PKiN w Warszawie 9 czerwca 2022. Swoje prace zaprezentowało 7 zespołów z najlepszych ośrodków akademickich w Polsce. Za najlepszy uznano projekt MILO, który przygotował zespół Uniwersytetu Ekonomicznego (UEP) w Poznaniu.

Milo.app to aplikacja, która pomaga osobom mierzącym się z problemem chorób psychicznych. Aplikacja zawiera opcję journalingu, chat-bota oraz możliwość komunikacji z psychologiem, terapeutą lub psychiatrą. System jest oparty na sztucznej inteligencji dzięki czemu analizuje zachowania użytkownika oraz jego nastroje. Aplikacja ma za zadanie połączyć wiele rozwiązań w jedno narzędzie, które pomoże szczególnie młodym ludziom w uporaniu się z problemami, jak i umożliwi szybszy i tańszy sposób na uzyskanie specjalistycznej pomocy.

To właśnie zespół z Uniwersytetu Ekonimicznego w Poznaniu z projektem MILO otrzymał prawo reprezentowania Polski w międzynarodowym finale i zawalczy o miano najlepszej drużyny na świecie podczas Enactus World Cup 2022, który odbędzie się w dniach 30.10-02.11.2022 w San Jose, w Portoryko!

Spotkanie pracowników ERY

W gościnnych murach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyło się dzisiaj (6 marca) spotkanie byłych pracowników Zakładów „ERA”, w których wytwarzano m.in....

„Polska informatyka: zarys historii” w Plus Minus „Rzeczpospolitej”

Miło nam poinformować, że publikacja autorstwa wiceprezesa PTI Marka Hołyńskiego pt. „Polska informatyka: zarys historii” otrzymała bardzo pozytywną recenzję w dodatku Plus Minus „Rzeczpospolitej”....