Strona głównaAktualnościKrajowa Konferencja Naukowa "Trendy rozwoju AI - TRAI 2024“

Krajowa Konferencja Naukowa „Trendy rozwoju AI – TRAI 2024“

-

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami niesamowitego przyspieszenia rozwoju i zastosowań metod bazujących na algorytmach sztucznej inteligencji (AI). Konferencja „Trendy Rozwoju AI”, poświęcona jest najnowszym i najbardziej przełomowym kierunkom w dziedzinie sztucznej inteligencji. Zapraszamy profesjonalistów, badaczy i entuzjastów AI do wymiany doświadczeń, pogłębienia swojej wiedzy, oraz nawiązania inspirujących kontaktów branży. To wyjątkowe wydarzenie skupi się na najnowszych aspektach rozwoju sztucznej inteligencji, łącząc w sobie wiedzę ekspertów, inspirujące prezentacje oraz unikalne możliwości networkingowe.

Tematyka konferencji jest szeroka w szczególności obejmie następujące zagadnienia:
1. Nowoczesne algorytmy uczenia maszynowego: najnowsze podejścia do uczenia maszynowego, w tym głębokie sieci neuronowe, reinforcement learning oraz transfer learning. Zapraszamy prelegentów, którzy przedstawią swoje badania nad efektywnością różnych modeli i strategii uczenia.
2. Zastosowania AI w przemyśle, medycynie i innych obszarach: praktyczne zastosowania sztucznej inteligencji w różnych sektorach, takich jak zdrowie, finanse, produkcja i edukacja. W jaki sposób AI wspiera innowacje i optymalizację procesów w różnych branżach?
3. Interakcja człowiek-maszyna: rozwój interfejsów użytkownika opartych na sztucznej inteligencji, w tym systemach przetwarzania języka naturalnego, rozpoznawaniu mowy i inteligentnych asystentach. Jakie wyzwania i możliwości niesie ze sobą rozwijająca się interakcja między człowiekiem a maszyną?
4. Sztuczna Inteligencja a bezpieczeństwo: rozwijające się standardy bezpieczeństwa. Kwestie związane m.in. z prywatnością danych i odpowiedzialnym wykorzystywaniem technologii AI, a także z uczciwością algorytmów.
5. Perspektywy rozwoju AI: prognozy rozwoju sztucznej inteligencji na przyszłość. Teoria i zastosowania modelu Skierowanych Liczb Rozmytych. Jakie nowe technologie i trendy zrewolucjonizują ten obszar? Jakie wyzwania musimy przezwyciężyć, aby umożliwić AI pełne wykorzystanie swojego potencjału?
6. Sesja doktorantów i studentów: prezentacja pracy młodych naukowców. Oprócz powyższej listy, w ramach konferencji akceptowana jest szeroka tematyka
dotycząca różnych aspektów AI.

Organizator konferencji:
• Wydział Informatyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Szczegółowe informacje o Konferencji oraz formularz rejestracyjny są dostępne na
stronie internetowej: https://www.ukw.edu.pl/jednostka/trai-2024

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji TRAI 2024

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów