Strona głównaAktualnościLaboratoria Przyszłości w praktyce

Laboratoria Przyszłości w praktyce

-

Rządowy program Laboratoria Przyszłości pozwolił na doposażenie szkół podstawowych w sprzęt i utworzyć ciekawe miejsca do pracy dla uczniów w polskich szkołach.

Obecnie najważniejszym pytaniem nauczycieli jest JAK PRACOWAĆ?

Przed nauczycielami nie tylko szkolenia z obsługi posiadanych urządzeń – drukarek, mikrokontrolerów, klocków, maszyn do szycia, kuchenek, warsztatowi ale pytanie JAK METODYCZNIE wykorzystać ten sprzęt, jak prowadzić lekcje.

Dlatego Sekcja Informatyki Szkolnej PTI razem z Edu Triki Agnieszka Halicka zaprosiła uznanych ekspertów w obszarach, które obejmuje program, aby podjęli się trudu zebrania w jednym miejscu informacji na temat produktów, sprzętu, aplikacji, które zostały zakupione i są wykorzystywane w szkołach w ramach realizacji obowiązkowych (i nie tylko) działań.

Zapraszamy do zapoznania się z profilem: https://wakelet.com/@Laboratoria_Przyszlosci

Powstała niezwykła kolekcja w wielu dziedzinach zawierająca poradniki, webinaria, a przede wszystkim przykłady zastosowań, porady, inspiracje, a także dobre praktyki ze szkół.

Dzięki naszemu oddolnemu projektowi, inicjatywie społecznej, realizacja programu Laboratoria Przyszłości na pewno będzie łatwiejsza, ciekawsza i bardziej owocna.

Zapraszamy do korzystania z zasobów, kontaktowania się z inicjatorami projektu oraz ekspertami, w celu podzielenia się swoimi przemyśleniami, zasobami i dobrymi praktykami.

To wcale nie jest ostateczna wersja tych zasobów! Ciągle będziemy rozbudowywać ten profil. Na liście sekcji możecie zobaczyć, co dobrego jeszcze będzie zamieszczane.

Aka Beata Chodacka,
Przewodnicząca Sekcji Informatyki Szkolnej PTI

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów