AktualnościLaureaci drugiej edycji konkursu GEEK!

Laureaci drugiej edycji konkursu GEEK!

-

Ogłoszone zostały wyniki etapu centralnego drugiej edycji Konkursu GEEK – Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe.

Konkurs GEEK polega na opracowaniu i przedstawieniu koncepcji scenariusza lub stworzeniu prototypu, demo czy też pełnej implementacji gry edukacyjnej o tematyce związanej z rożnymi przedmiotami nauki.

Oto laureaci:

Scenariusze Gier, Szkoły Podstawowe

I. MIEJSCE: Zespół Młodzi – zdolni – Gra: Być jak…
Opiekun: Mirosław Łabanowski
Zespół: Szymon Krystkiewicz, Mateusz Matuszewski, Konrad Nowicki, Stanisław Spyra, Zuzanna Szynkiewicz
Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie
Oddział Mazowiecki PTI

II. MIEJSCE: Zespół Black Cat– Gra: Tajemnice Wielkiej Brytanii
Opiekun: Małgorzata Jegier
Zespół: Maja Buraczyńska, Natasza Karczewska
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Łękińsku
Oddział Łódzki PTI

III. MIEJSCE: Zespół Grove Street – Gra: Powstanie Warszawskie
Opiekun: Małgorzata Jegier
Zespół: Michał Moreń, Adam Olczyk, Julian Piecyk
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Łękińsku
Oddział Łódzki PTI

Scenariusze Gier, Szkoły Ponadpodstawowe

I. MIEJSCE: Zespół Pozytywnie Napromieniowani – Gra: Alchemia
Opiekun: Beata Chodacka
Zespół: Jan Miechowicz, Bartosz Bronikowski, Agata Malczyk, Julia Kramarczuk, Paweł Hondel
V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
Oddział Małopolski PTI

II. MIEJSCE: Zespół Brain Team – Gra: GENIUS BRAIN
Opiekun: Beata Chodacka
Zespół: Zuzanna Ślusarczyk, Maja Rakowska, Mariusz Pawlak
V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
Oddział Małopolski PTI

III. MIEJSCE: Zespół Sons of Liberty – Gra: Shadows Of Liberte
Opiekun: Anna Michalczyk
Zespół: Miłosz Ciesielski, Wiktor Komor
Uniwersyteckie XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie
Oddział Pomorski (Warmińsko-Mazurski) PTI

Implementacja Gier, Szkoły Podstawowe

I. MIEJSCE: Zespół Asy z siódmej klasy – Gra: AS Geograficzny
Opiekun: Anna Rakowska
Zespół: Natalia Zganiacz, Adam Szymaszkiewicz
Szkoła Podstawowa nr 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Szczecinie
Oddział Zachodniopomorski PTI

II. MIEJSCE: Zespół charmonoGRAM – Gra: ŻEGLARSKA PRZYGODA
Opiekun: Lesław Podhalicz
Zespół: Aya Wojtkiewicz, Mateusz Firliciński
Szkoła Podstawowa nr 34 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 we Wrocławiu
Oddział Dolnośląski PTI

III. MIEJSCE: Zespół Sokoły – Gra: WOKÓŁ ŚWIATA AR
Opiekun: Lesław Podhalicz
Zespół: Nazar Plaksii, Dariusz Baranowski
Szkoła Podstawowa nr 34 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 we Wrocławiu
Oddział Dolnośląski PTI

Implementacja Gier, Szkoły Ponadpodstawowe

I. MIEJSCE: Zespół Yerbagersi – Gra: Lucas Adventure: W pogoni za smokiem Mircusem
Opiekun: Mirosław Pargieła
Zespół: Maciej Pacholczak, Jakub Masternak, Magdalena Kosmala, Zofia Kapsa
Zespół Szkół Nr 2 – Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Opatowie
Oddział Świętokrzyski PTI

II. MIEJSCE: Zespół CMI_Salezjanie – Gra EPOKEY
Opiekun: Alicja Podstolec
Zespół: Emilia Bombik, Michał Gajdzik, Danuta Gorol, Marta Krzyżanowska
Salezjański Zespół Szkół Publicznych im. św. Dominika Savio w Zabrzu
Oddział Śląski PTI

III. MIEJSCE: Zespół Dynastia Piastów – Gra: Piastowie na Wawelu
Opiekunowie: Stanisław Garlicki, Beata Chodacka
Zespół: Sabina Gryglewska, Roksana Hybel, Amelia Łoboz, Karolina Miśkowicz
V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
Oddział Małopolski PTI

 

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 10 września w Warszawie.

Spotkanie pracowników ERY

W gościnnych murach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyło się dzisiaj (6 marca) spotkanie byłych pracowników Zakładów „ERA”, w których wytwarzano m.in....

„Polska informatyka: zarys historii” w Plus Minus „Rzeczpospolitej”

Miło nam poinformować, że publikacja autorstwa wiceprezesa PTI Marka Hołyńskiego pt. „Polska informatyka: zarys historii” otrzymała bardzo pozytywną recenzję w dodatku Plus Minus „Rzeczpospolitej”....