Laureaci Listy 100

Podczas konferencji Umiejętności cyfrowe2019.pl wręczono nagrody laureatom Listy 100, która wyróżnia osoby szczególnie zasłużone dla rozwoju kompetencji cyfrowych w danym roku. Tę edycję zdominowały panie – przyznano im aż 60 wyróżnień. Wśród nagrodzonych 32 osoby reprezentowały placówki edukacyjne, 16 – uczelnie, 15 – organizacje pozarządowe, po 15 – biblioteki i instytucje publiczne.

Cieszymy się niezmiernie, że wśród laureatów ponownie znaleźli się członkowie PTI. Nagrodzeni zostali: Elżbieta Andrukiewicz, Ewa Ankiewicz-Jasińska (wiceprezes Oddziału Kujawsko-Pomorskiego PTI), Beata Chodacka (wiceprezes Oddziału Małopolskiego PTI), Łukasz Gierek, Paweł Jagielski, Jan Madey (członek honorowy PTI), Danuta Morańska, Beata Ostrowska (Przewodnicząca Sektorowej Rady ds. Kompetencji – Informatyka), Bolesław Szafrański, Sławomir Szmulik, Zbigniew Szpunar oraz Paweł Tadejko.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Laureaci Listy 100 w 2019 r. to:

1. Elżbieta Andrukiewicz (Instytut Łączności, Politechnika Warszawska)
2. Ewa Ankiewicz-Jasińska (Zespół Szkół Mechanicznych w Bydgoszczy)
3. Karolina Antkowiak (Zespół szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli k. Jarocina)
4. Joanna Apanasewicz (Szkoła Podstawowa w Chrząstawie Wielkiej k. Wrocławia)
5. Lidia Aparta (Szkoła Podstawowa nr 36 w Łodzi)
6. Adam Bodnar (Rzecznik Praw Obywatelskich)
7. Iwona Bujnowska (I LO w Białymstoku)
8. Ireneusz Bujnowski (I LO w Białymstoku)
9. Grażyna Chmielewska  (Szkole Podstawowa nr 73 w Warszawie)
10. Beata Chodacka (Szkoła podstawowa nr 33 i V LO w Krakowie)
11. Iwona Cugier (Szkoła Podstawowa nr 13 w Lesznie)
12. Zyta Czechowska (2018 Zespół Szkól Specjalnych w Kowanówku k. Obornik)
13. Andrzej Dąbrowski  (Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach)
14. Łukasz Dec  przedsiębiorca firma TELKO
15. Izabela Drapała  (Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu
16. Magdalena Dydyszko  (Urząd Komunikacji Elektronicznej)
17. Marta Florkiewicz-Borkowska  (Szkoła Podstawowa w Pielgrzymowicach k. Jastrzębia Zdroju)
18. Krzysztof Fortuna  (Szkoła Podstawowa w Starym Jarosławiu k. Sławna)
19. Mariusz  Gabrysiak  (Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu)
20. Katarzyna Gagan (Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku)
21. Lidia Gajdzik  (Zespół Szkół nr 6 i Centrum Kształcenia Praktycznego w Jastrzębiu-Zdroju)
22. Łukasz Gierek  (Zespół Szkół Technicznych w Radomiu)
23. Magdalena Gomułka  (Biblioteka Śląska w Katowicach)
24. Grażyna Gregorczyk (Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań komputerów w Warszawie)
25. Barbara Halska (Zespół Szkół nr 6 i Centrum Kształcenia Praktycznego w Jastrzębiu-Zdroju)
26. Marek Hofbauer  (Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu)
27. Bożena Ignatowska (Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego)
28. Paweł Jagielski  (Szkoła Podstawowa nr 12 w Gnieźnie)
29. Ewa Janczar  (Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego)
30. Sylwia Jaskulska  (Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego)
31. Wanda Jochemczyk  (Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie)
32. Stefan Kamiński  (Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji)
33. Adam Kamiński  (Klaster Technologiczny InfoTech)
34. Agata Kapica  (Microsoft)
35. Krzysztof Karwowski (Fundacja MOJE PODL@SIE. NOWOCZESNE, KREATYWNE, TWÓRCZE w Grajewie)
36. Tomasz Klekowski (Konfederacja Lewiatan, Sektorowa Rada ds Kompetencji – Informatyka)
37. Małgorzata Klimczuk  (Urząd Komunikacji Elektronicznej)
38. Michał Kłosiński  (http://pozytywsie.pl/category/portfolio/)
39. Małgorzata Knap  (Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji)
40. Przemysław Kowalski  (Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno k. Warszawy)
41. Łukasz Kowalski  Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN w Lublinie
42. Monika Kozłowska-Zając  (Fundacja Rozwoju Informatyki i Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie)
43. Witold Kranas  (Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie)
44. Barbara Krywoszejew (Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog w Warszawie)
45. Rafał Lange  (NASK)
46. Monika Lentacz  (Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego)
47. Dawid Łasiński  (Zespół Szkól w Bolechowie k. Poznania)
48. Krzysztof Łysak  (Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach)
49. Jan Madey  (Uniwersytet Warszawski i Fundacja Rozwoju Informatyki)
50. Jolanta Majkowska  (Zespół Szkół Specjalnych w Kowanówku k. Obornik)
51. Rafał Mitkowski (Edu-sense Sp.z o. o. w  Lublinie)
52. Janusz  Morajda (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie)
53. Danuta Morańska (Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu)
54. Dorota Mozyrska  (Politechnika Białostocka)
55. Izabela Mrochen  (Uniwersytet Śląski w Katowicach)
56. Jolanta Okuniewska (Szkoła Podstawowa nr 13 w Olsztynie)
57. Paulina Ołtusek  (Fundacji Nowoczesna Polska i Geek Girls Carrots w Warszawie)
58. Beata  Ostrowska (Sektorowa Rada ds. Kompetencji- Informatyka Polskiego Towarzystwa Informatycznego)
59. Joanna Otmianowska   („Programuj, dziewczyno!”)
60. Adam Pietrasiewicz (Ministerstwo Cyfryzacji)
61. Marlena  Plebańska (Uniwersytet Warszawski)
62. Jacek Pyżalski (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
63. Małgorzata  Rabenda  (Pistacja.tv i Fundacja Katalyst Education)
64. Monika Regulska  (Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji)
65. Małgorzata Rostkowska  (Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie)
66. Dominik Rozdziałowski  (Komenda Wojewódzka Policji w  Kielcach)
67. Magdalena Rusnok  (Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu)
68. Alina Sarnecka  (Ministerstwo Edukacji Narodowej)
69. Monika Schmeichel-Zarzeczna  (Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie)
70. Aleksandra Schoen-Kamińska  (Szkoła Podstawowa nr 6  w Pile)
71. Agnieszka Skala  (Politechnika Warszawska)
72. Beata Skrzypiec   (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piaskach k. Pszczyny)
73. Katarzyna  Smorowińska (Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu)
74. Rafał M. Socha (Polskie Towarzystwo Technologii i Mediów Edukacyjnych w Poznaniu)
75. Wacław Strykowski (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)
76. Bolesław Szafrański  (Wojskowa Akademia Techniczna)
77. Sebastian Szczepański  (Smart Cities, Urząd Komunkacji Elektornicznej)
78. Sławomir Szmulik  (Szpital Specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach)
79. Zbigniew Szpunar  (Politechnika Wrocławska)
80. Katarzyna Sztop-Rutkowska (Techklub Białystok)
81. Wioletta Szwebs (Szkoła Podstawowa nr 81 w Łodzi)
82. Mariusz  Szyszko  (Miejska Biblioteka Publiczna w Kostrzynie nad Odrą)
83. Katarzyna Śledziewska  (Uniwersytet Warszawski, Centrum DELab)
84. Kamil Śliwowski (Fundacja Szkoła z Klasą  w Warszawie)
85. Anna Świć (Przedszkole Nr 83 w Lublinie)
86. Paweł Tadejko  (Politechnika Białostocka)
87. Maciej Tanaś  (Akademii Pedagogiki Specjalnej  w Warszawie)
88. Jacek Tomasiewicz  (programista w fimie Codility, autor książki Potyczki Algorytmiczne, trener dla  Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów, Olimpiady Informatycznej, Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej)
89. Anna Trawka (Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach)
90. Natalia Walter (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)
91. Robert Warzocha (Orange Polska)
92. Anna Warzocha  (Szkoła Podstawowa nr 350 w Warszawie)
93. Ewa Weber  (Urząd Miasta Zabrze)
94. Małgorzata Witecka  (Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie)
95. Marcin Wolski  (Grupa Edukacja 3.0 sp. z o.o.  w Puławach)
96. Agnieszka Wrońska (NASK)
97. Piotr Zientara  (Google for Startups)
98. Agnieszka Żeglińska  (NASK)
99. Karolina Żelazowska  (Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog w Warszawie)
100. Sylwia Żółkiewska  (niezależna projektantka, animatorka kultury, edukatorka, entuzjastka nowych technologii)