AktualnościList gratulacyjny skierowany do nowego Europejskiego Inspektora Ochrony Danych

List gratulacyjny skierowany do nowego Europejskiego Inspektora Ochrony Danych

-

Polskie Towarzystwo Informatyczne wystosowało pismo gratulacyjne na ręce Wojciecha Wiewiórowskiego – w związku z jego wyborem na stanowisko Europejskiego Inspektora Ochrony Danych.

W głosowaniu członków Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) Parlamentu Europejskiego Wojciech Wiewiórowski pokonał kontrkandydatów z Francji i Węgier. Wybór ten został ostatecznie zatwierdzony 28 listopada przez Konferencję Przewodniczących Parlamentu Europejskiego.  

Od grudnia 2014 Wojciech Wiewiórowski był zastępcą Europejskiego Inspektora Ochrony Danych, a od sierpnia 2019 pełniącym obowiązki Inspektora. W latach 2010-2014 sprawował funkcję Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Polsce.

Jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje w związku z objęciem tak ważnego stanowiska w Unii Europejskiej!

Spotkanie pracowników ERY

W gościnnych murach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyło się dzisiaj (6 marca) spotkanie byłych pracowników Zakładów „ERA”, w których wytwarzano m.in....

„Polska informatyka: zarys historii” w Plus Minus „Rzeczpospolitej”

Miło nam poinformować, że publikacja autorstwa wiceprezesa PTI Marka Hołyńskiego pt. „Polska informatyka: zarys historii” otrzymała bardzo pozytywną recenzję w dodatku Plus Minus „Rzeczpospolitej”....