Aktualności Modernizacja list dyskusyjnych PTI

Modernizacja list dyskusyjnych PTI

-

W związku z koniecznością zmiany systemu odpowiedzialnego za dostarczenie maili w ramach list dyskusyjnych w dniach 10.02.2022 – 14.02.2022 przewidziane jest uruchomienie nowego systemu list (Mailman). W tych dniach listy dyskusyjne PTI będą niedostępne.

Adres list (domena)

Modernizacja nie wpłynie na adres portalu, na którym hostowane są listy (domena – https://lista.pti.org.pl), ani na same adresy poszczególnych list. Subskrybenci obecnych list zostaną przeniesieni do nowego systemu. Nie będzie zatem wymagana zmiana konfiguracji klientów pocztowych wykorzystywanych przez Państwa do obsługi list.

Nowy interfejs www

W przypadku użytkowników, którzy chcieliby korzystać w nowym systemie (Mailman) z interfejsu www (możliwość wysyłania z niego wiadomości oraz podgląd historii konwersacji) – konieczna będzie rejestracja poprzez formularz dostępny po modernizacji serwisu. Proces rejestracji w interfejsie www odbywa się automatycznie.

W przypadku rejestracji za pomocą adresu email używanego w starym systemie –  użytkownik za pośrednictwem interfejsu www otrzyma dostęp do wszystkich list, których jest subskrybentem. Do jednego użytkownika będzie można przypisać kilka adresów email.

Stary interfejs www

Stary portal listy dyskusyjnych (sympa) zostanie zarchiwizowany i dostępny będzie za pośrednictwem interfejsu www pod adresem https://archiwum-lista.pti.org.plW razie uwag lub wątpliwości proszę o kontakt mailowy z serwisem pod adresem serwis@pti.org.pl.