Strona głównaAktualnościNagranie z webinaru "Stan zagrożenia - zabezpieczenie systemów teleinformatycznych"

Nagranie z webinaru „Stan zagrożenia – zabezpieczenie systemów teleinformatycznych”

-

W związku z trwającą wojną hybrydową kolejny webinar z cyklu „Prezesi zapraszają…” poświęciliśmy kwestiom cyberbezpieczeństwa. Spotkanie, które odbyło się 20 kwietnia zostało nagrane, a film jest już na naszym kanale na YouTube’ie.

Zachęcamy do oglądania bardzo ciekawych wykładów i panelu dyskusyjnego.

Nikodem Bończa Tomaszewski, Prezes firmy Exatel, przedstawił prezentację pt. „Do czego i jaki Operator Strategiczny jest Polsce potrzebny?”.

O cyfrowej suwerenności i działaniach na rzecz bezpieczeństwa narodowego w ramach projektu „E-Ambasady” opowiedziała Izabela Albrycht – członek Rady NATO ds. EDT, Rady ds. Cyfryzacji, Rady ds. Obronności i Bezpieczeństwa przy Prezydencie RP oraz członek Zarządu Digital Europe i Przewodnicząca Rady Programowej konferencji Cybersec.

Paweł Włodarczak, Global Delivery Manager z Hewlett Packard Enterprise – wyjaśnił jak szybko postawić zapasowe Data Center i czy można zrobić to w warunkach polowych.

W panelu dyskusyjnym mieliśmy ponadto przyjemność gościć:

– płk. dr inż. Mariusza Chmielewskiego– Zastępcę Dowódcy informatyki w Narodowych Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, który wcześniej pełnił funkcję Zastępcy Dziekana Wydziału Cybernetyki WAT wspierając kreowanie kierunków kształcenia i badań z zakresu cyberbezpieczeństwa i informatyki w resorcie obrony narodowej;

– dr. inż. Sławomira Pietrzyka, Prezesa Zarządu w IS -Wireless, która jako jedyna polska firma opracowuje i dostarcza sieci komórkowe 5G;

– Dariusza Marczyńskiego z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Spotkanie prowadzili: Prezes PTI Wiesław Paluszyński i Jarosław Mojsiejuk, prawnik i manager w HPE, ekspert Rady ds. Cyfryzacji.

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów