Aktualności Nagrody dla Młodych Mistrzów

Nagrody dla Młodych Mistrzów

-

Wczoraj, 29 stycznia, w Ministerstwie Cyfryzacji odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu Młodych Mistrzów, który odbywa się w ramach Forum Teleinformatyki. Do finału zakwalifikowano 53 prace, z których 10 zaprezentowano podczas jubileuszowej, XXV edycji Forum.

Nagrodę główną oraz Nagrodę Specjalną Fundacji Rozwoju Informatyki otrzymali studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza – Bartosz Chyży, Michał Jankun i Patrycja Kogut. Opracowali oni aplikację MealHint, która służy do optymalizacji zakupów w sieciach fast food. Jej wersja produkcyjna jest już dostępna dla użytkowników telefonów z Androidem. Jedną z nagród dla zwycięzców był voucher na konferencję FedCSIS, który wręczył Prezes Oddziału Mazowieckiego PTI Marcin Paprzycki.

Minister Cyfryzacji Marek Zagórski gratuluje laureatom konkursu
Prezes Oddziału Mazowieckiego Marcin Paprzycki (z prawej) wręcza zwycięzcom voucher na konferencję FedCSIS

W kategorii „Poza horyzont…” przyznano Nagrodę Specjalną Prezesa Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Trafiła ona do Andżeliki Domańskiej i Beaty Kakareko, które zaprezentowały pracę „Planetarium VR”. Aplikacja ich autorstwa pozwala oglądać ciała niebieskie i ich ruch z pomocą gogli rzeczywistości virtualnej. Jury konkursu nagrodziło studentki Politechniki Warszawskiej także w kategorii najlepiej wygłoszonej (w sensie oratorskim) prezentacji.

Potrójną nagrodę – Ministra Cyfryzacji, Narodowego Banku Polskiego oraz NASK-u – zdobyli studenci Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego: Katarzyna Dmowska, Grzegorz Pelc, Jan Piotrowski, Konrad Radomiński, Rafał Świąder, Wawrzyniec Święcicki oraz Dawid Wiśniak. Stworzona przez nich gra edukacyjna pozwala w prosty i ciekawy sposób uczyć zasad związanych z cyberbezpieczeństwem i ochroną danych osobowych.

Studenci UKSW przedstawiają aplikację edukacyjną

Wśród wyróżnionych znalazł się także Mateusza Rzemieniewski  z Wojskowej Akademii Technicznej, którego praca „Demonstrator systemu routingu w sieci VANET” uzyskała Nagrodę Specjalna Prezesa Atende Software. Wyróżnienie Specjalne firmy T-Mobile trafiło do studentów Politechniki Warszawskiej – Piotra Filarskiego i Piotra Niedzieli – za pracę „Smart Bin – system zarządzania inteligentnymi miejskimi pojemnikami na odpady”.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Zmień rozmiar czcionki
Wysoki kontrast