Nauka poprzez pasję – V edycja konkursu web.Master Podkarpacki

Młodzież i dzieci z Podkarpacia po raz kolejny będą miały okazję do rywalizacji w konkursie dla młodych programistów – web.Master Podkarpacki. Organizatorem wydarzenia jest Firma Ideo, wraz z Instytutem Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Zespołem Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Konkurs stwarza niepowtarzalną okazję do zaprezentowania przez uczniów swoich umiejętności informatycznych. Uczestnicy to młode, zdolne osoby ze szkół podstawowych oraz średnich. Inicjatywa nie tylko promuje utalentowaną młodzież, ale także mobilizuje ją do dalszej nauki i rozwoju. Atrakcyjne nagrody dla początkujących webmasterów to dodatkowa zachęta i motywacja do tego, aby wziąć udział w konkursie.

Kompetencje z zakresu programowania, czy szerzej – informatyki – są obecnie bardzo poszukiwane na rynku pracy. Spodziewamy się, że tendencja ta będzie narastała. Większość dzisiejszych dzieci będzie pracowała w zawodach przyszłości, które jeszcze nie istnieją. Ich wspólnym mianownikiem stanie się jednak wykorzystanie technologii cyfrowej. Dlatego tak istotne jest kształtowanie kompetencji informatycznych, między innymi przez inicjatywy takie, jak konkurs web.Master Podkarpacki – podsumowuje Prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego Włodzimierz Marciński.

Do konkursu organizatorzy zapraszają uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy rywalizować będą w dwóch etapach. W pierwszym uczestnicy mają do wykonania e-test, który weryfikuje ich wiedzę teoretyczną. Dzięki takiej formie każdy może wziąć udział w konkursie, niezależnie gdzie w danym momencie się znajduje. Drugi etap konkursu ma miejsce w siedzibie Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Uczestnicy wykonują praktyczne zadania, które są następnie oceniane przez komisję konkursową. W każdej kategorii zostają wyłonieni trzej laureaci. Finaliści oprócz nagród rzeczowych otrzymają dodatkowe punkty na świadectwie. Konkurs od pierwszej edycji jest bowiem objęty patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Pierwszy etap konkursu został zaplanowany na 3 marca 2020 roku. Kolejny odbędzie się  20 marca w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie.

Zachęcamy wszystkich młodych pasjonatów programowania, aby skorzystali w możliwości, jakie stwarza udział w konkursie. Zgłoszenia może dokonać tylko nauczyciel danego ucznia. Rejestracja – do 26 lutego – odbywa się za pomocą formularza dostępnego na stronie: wyślij zgłoszenie.