Strona głównaAktualnościOdszedł Andrzej Niemiec

Odszedł Andrzej Niemiec

-

Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci dr inż. Andrzeja Niemca, naszego Kolegi, Rzeczoznawcy z kilkunastoletnim stażem, fantastycznego fachowca, przyjaznego światu i ludziom człowieka.

W czasie swojej bogatej ścieżki zawodowej kolega Andrzej Niemiec pracował na Akademii Rolniczej we Wrocławiu, następnie w ELWRO i IBM Polska. W firmie PRIM-IT zajmował się tworzeniem oprogramowania do wspomagania systemów zarządzania oraz doradztwem w zakresie wdrażania norm dotyczących informatyki i bezpieczeństwa informacji. Od 2000 roku współpracował z Bureau Veritas Certification jako audytor wiodący z zakresu informatyki, a od 2006 – jako audytor wiodący bezpieczeństwa informacji (ISO IEC 27001).

Kolega Andrzej Niemiec posiadał bogate doświadczenie w zakresie projektowania, programowania i wdrażania oprogramowania do zarządzania audytami wewnętrznymi; wdrażania wytycznych ISO IEC 12207, ISO IEC 15288 oraz ISO IEC 90003:2004 w firmach produkujących oprogramowanie; wdrażania wymagań systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji – PN ISO IEC 27001, w szczególności w służbie zdrowia (ISO 27799).

W roku 2001 został rzeczoznawcą Polskiego Towarzystwa Informatycznego, zawsze aktywny w Izbie Rzeczoznawców, dzielący się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem. Wykonał, jako rzeczoznawca, kilkadziesiąt opinii i ekspertyz na zlecenia ministerstw i urzędów państwowych oraz firm komercyjnych dotyczących wdrożeń systemów informatycznych, bezpieczeństwa oraz wycen rozwiązań informatycznych.

Wdrażał systemy zarządzania jakością i bezpieczeństwem informacji w wielu firmach. Prowadził szkolenia i audyty ochrony danych osobowych w urzędach miast i gmin. Był również biegłym sądowym i skarbowym z zakresu informatyki. Pracował na rzecz Komitetu Technicznego nr 171 Polskiego Komitetu Normalizacyjnego – ds. Sieci Komputerowych i Oprogramowania.

Przewodniczył Sekcji Cyberbezpieczeństwa PTI. Przez wiele lat zasiadał w Zarządzie Oddziału Dolnośląskiego, był także członkiem Głównego Sądu Koleżeńskiego naszego stowarzyszenia. Brał aktywny udział w działalności naszego stowarzyszenia, zawsze gotowy służyć wsparciem, pomocą, radą.

Autor licznych publikacji w czasopismach naukowych i popularnonaukowych. Brał udział w wielu konferencjach i szkoleniach dotyczących zagadnień zarządzania jakością w produkcji oprogramowania i bezpieczeństwem informacji. Odznaczony w 2016 r. Brązowym Krzyżem Zasługi.

Prywatnie otwarty, przyjazny ludziom kolega, zawsze gotowy pomóc, doradzić; zapalony turysta, żeglarz, karateka, …

Cześć jego pamięci!

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów