Strona głównaAktualnościOgólnopolski finał konkursów GEEK oraz Geniallne Miejsca!

Ogólnopolski finał konkursów GEEK oraz Geniallne Miejsca!

-

Już 10 września w Campusie Google odbędzie się ogólnopolski finał konkursów organizowanych przez Polskie Towarzystwo Informatyczne!

Konkurs GEEK polegał na opracowaniu i przedstawieniu scenariusza lub prototypu, demo czy też pełnej implementacji gry edukacyjnej o tematyce związanej z rożnymi przedmiotami nauki. Do rywalizacji zgłoszone zostały 74 prace. Nazwiska laureatów znajdują się na stronie https://mlodzi.pti.org.pl/laureaci-drugiej-edycji-geek-2/.

Konkurs Geniallne Miejsca polegał na przygotowaniu prezentacji w postaci gry lub escape-roomu (pokoju zagadek) w aplikacji Genially, na temat miejscowości, okolicy, gdzie znajduje się placówka zgłaszająca uczniów. Jego celem było rozwijanie zainteresowania historią małych ojczyzn, naukę algorytmów i umiejętności cyfrowej prezentacji pracy. Pierwsza edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – nadesłanych zostało aż 120 prac.

Po uroczystości rozdania nagród, uczniowie wezmą udział w wykładach z programowania prowadzonych przez House of Angular oraz w warsztatach organizowanych przez Ei System podczas, których poznawać będą tajniki używania długopisów 3D. Laureatów czeka również wizyta w Centrum Nauki Kopernik!

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów