AktualnościOtwarte Narciarskie Mistrzostwa Polski Informatyków!

Otwarte Narciarskie Mistrzostwa Polski Informatyków!

-

Trwają zapisy na Mistrzostwa Narciarskie dla informatyków!

Otwarte Narciarskie Mistrzostwa Polski Informatyków odbędą się 11 marca 2023 r. w Szczyrku. Zapraszamy do udziału wszystkich związanych zawodowo z informatyką, a także przedstawicieli firm i sektora publicznego wraz z rodzinami.

W tej edycji planujemy rozegrać aż dwie niezależne konkurencje!

  • w narciarstwie alpejskim (slalom gigant)

Zawody zostaną rozegrane na Skrzycznem, na trasie FIS. Zawodnicy będą mieli za zadanie pokonać slalom gigant na odcinku „Wyloty – Doliny”. Punkt startowy będzie umiejscowiony nieco powyżej dolnej stacji wyciągu orczykowego „Doliny II – Skrzyczne”, a meta – na końcu Dolin. Dokładna lokalizacja trasy zostanie ogłoszona w przeddzień zawodów.

  • oraz po raz pierwszy konkurencję w biegach narciarskich.

Zawody w biegach narciarskich odbędą się na Kubalonce, na trasie przygotowanej przez Centralny Ośrodek Sportu. Dystans, który zawodnicy będą musieli pokonać to 5 km. Planujemy start masowy. Dokładna trasa z zaznaczeniem punktu początkowego i końcowego (start-meta) będzie dostępna wkrótce.
W niedzielę – czyli w dzień po zawodach – będzie możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z biegów narciarskich. Zajęcia dla początkujących poprowadzi Wojciech Kiedrowski, członek Zarządu Głównego PTI.

Po zawodach – w sobotni wieczór – zapraszamy na uroczystą kolację, aby świętować sportowe sukcesy.

Obowiązuje opłata startowa:

  • 130 zł kategoria zjazdowa
  • 20 zł kategoria biegowa

Członkowie PTI z opłaconą składką korzystają ze zniżki 50%.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia na trasie!

Spotkanie pracowników ERY

W gościnnych murach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyło się dzisiaj (6 marca) spotkanie byłych pracowników Zakładów „ERA”, w których wytwarzano m.in....

„Polska informatyka: zarys historii” w Plus Minus „Rzeczpospolitej”

Miło nam poinformować, że publikacja autorstwa wiceprezesa PTI Marka Hołyńskiego pt. „Polska informatyka: zarys historii” otrzymała bardzo pozytywną recenzję w dodatku Plus Minus „Rzeczpospolitej”....