Aktualności Polska chce być bezpieczną przystanią dla białoruskiego IT

Polska chce być bezpieczną przystanią dla białoruskiego IT

-

KATEGORIE

Ruszył rządowy program Poland. Business Harbour, kierowany zarówno do start-upów, programistów, jak i dowolnej wielkości firm, działających w białoruskim sektorze IT. Ta inicjatywa polskiego rządu ma zachęcić do wyboru Polski jako kierunku zapowiadanego exodusu technologicznych firm z Białorusi.

Nie są one w stanie funkcjonować w atmosferze politycznego terroru i przy wyłączanym Internecie. Z koniecznością opuszczenia kraju liczy się coraz więcej firm IT na Białorusi, zwłaszcza tych ulokowanych w mińskiej „Krzemowej Dolinie” – Parku Wysokich Technologii.

Koordynatorem programu jest Ministerstwo Rozwoju i Polska Agencja Inwestycji i Handlu, we współpracy z GovTech Polska w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości i fundacją Startup Hub Poland. W projekcie uczestniczą Software Development Association Poland (SODA) oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji (PIIT).

Program oferuje wszelkie wsparcie (także prawne i wizowe) przy relokacji zarówno osób, jak i firm. Informacyjnie jest przejrzysty, łatwo odnaleźć odpowiednią procedurę. Należy mieć nadzieję, że nie potkniemy się na procedurach administracyjnych, bo inne kraje też ostrzą sobie zęby na cieszących się renomą białoruskich specjalistów. Kilkadziesiąt firm technologicznych z całej Polski przygotowało dla przyjeżdżających specjalne oferty pracy, połączone z przyspieszoną ścieżką wizową. Działa specjalna linia telefoniczna w języku rosyjskim, angielskim i polskim oraz całodobowa infolinia.

Więcej informacji:

https://www.gov.pl/web/poland-businessharbour/poland-business-harbour–rusza-program-polskiego-rzadu-dla-przedsiebiorczych-bialorusinow-z-sektora-ict

Zmień rozmiar czcionki
Wysoki kontrast