70-leciePOLSKA INFORMATYKA: ZARYS HISTORII

POLSKA INFORMATYKA: ZARYS HISTORII

-

Zapraszamy na fascynującą podróż przez rozwijającą się technikę na tle powojennej historii Polski. Lektura książki Marka Hołyńskiego pt. „Polska informatyka – zarys historii”, napisana  w doskonałym stylu, pełna bardzo ciekawych anegdot – przedstawia kolejne fazy rozwoju informatyki w Polsce. Prowadzi czytelnika od pionierskich lat powojennych przez okres świetności polskich zakładów komputerowych (ELWRO, ERA) aż po transformację ustrojową, współczesne triumfy i problemy. Polecamy tę lekturę wszystkim zainteresowanym technologią – nie tylko specjalistom. Autor unika bowiem zagadnień technicznych i żargonu zawodowego.

Publikacja jest IV tomem historycznej serii wydawniczej PTI. Poprzednie pozycje, które ukazały się w tej serii to: I „Wizje i trudne początki”, II „Systemy i zastosowania”, III „Informatyka w służbach specjalnych PRL”.

Publikacje z serii historycznej – w tym książka Marka Hołyńskiego – dostępne są dla członków i partnerów PTI. Osoby zainteresowane otrzymaniem ww. pozycji proszone są o zgłoszenie mailowe na adres: pti@pti.org.pl.

Spotkanie pracowników ERY

W gościnnych murach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyło się dzisiaj (6 marca) spotkanie byłych pracowników Zakładów „ERA”, w których wytwarzano m.in....

„Polska informatyka: zarys historii” w Plus Minus „Rzeczpospolitej”

Miło nam poinformować, że publikacja autorstwa wiceprezesa PTI Marka Hołyńskiego pt. „Polska informatyka: zarys historii” otrzymała bardzo pozytywną recenzję w dodatku Plus Minus „Rzeczpospolitej”....