AktualnościPrzesłanie NOT po Światowym Zjeździe Inżynierów Polskich i Kongresie Techników Polskich

Przesłanie NOT po Światowym Zjeździe Inżynierów Polskich i Kongresie Techników Polskich

-

23-25 czerwca odbyły się dwa ważne wydarzenia firmowane przez NOT –  V Światowy Zjazd Inżynierów Polskich oraz XXVII Kongres Techników Polskich. Motywem przewodnim obrad było wykorzystanie technologii dla odzyskania równowagi ekologicznej w skali globalnej („Inżynierowie dla zdrowej planety”).

Oba wydarzenia umożliwiły integrację specjalistów z kraju i ośrodków polonijnych oraz wymienię wiedzy na temat technologii wspierających ekologię, a także bezpieczeństwo i rozwój społeczny. Dyskutowano m.in. na tematy: „Przyszłość – energetyka wodorowa czy inna?”, „Co szkodzi ludziom i planecie – perspektywy na przyszłość”, „Samowystarczające domy – realna rzeczywistość?” czy „Ekologiczny transport – kiedy kolej wygrywa z innymi środkami transportu?”.

Omówiono także wiele kwestii istotnych w kontekście społecznym i gospodarczym, m.in. rolę sztucznej inteligencji, kwestie związane z cyberbezpieczeństwem i kulturą techniczną. Sesję pt. „Jak nie zginąć w zalewie informacyjnym” współprowadził Prezes PTI Wiesław Paluszyński, wspólnie z prof. Andrzejem Nowakiem, Prezesem Rady Polskich Inżynierów w Ameryce Północnej. Od Naczelnej Organizacji Technicznej Prezes PTI otrzymał podziękowania za merytoryczne zaangażowanie w przebieg obrad.

Po zakończeniu obu konferencji Naczelna Organizacja Techniczna wystosowała przesłanie do władz, którego treść dostępna jest tutaj.

Spotkanie pracowników ERY

W gościnnych murach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyło się dzisiaj (6 marca) spotkanie byłych pracowników Zakładów „ERA”, w których wytwarzano m.in....

„Polska informatyka: zarys historii” w Plus Minus „Rzeczpospolitej”

Miło nam poinformować, że publikacja autorstwa wiceprezesa PTI Marka Hołyńskiego pt. „Polska informatyka: zarys historii” otrzymała bardzo pozytywną recenzję w dodatku Plus Minus „Rzeczpospolitej”....