AktualnościRaport z przesłanych prac do Konkursu GEEK

Raport z przesłanych prac do Konkursu GEEK

-

Ostatni dzień zgłaszania prac do konkursu GEEK okazał się wyjątkowo emocjonujący. Z każdym odświeżeniem przybywało prac na serwerze. Zespoły walczyły do ostatniej chwili, ostatnia praca z Warszawy wpłynęła o godz. 23:58:44, pierwsza praca z Olkusza gotowa była już 14 lutego godz. 21:53:31.

W sumie wpłynęły 83 prace, w tym 42 w kategorii implementacji i 41 w kategorii koncepcji gry. W zdecydowanej większości w konkursie wzięli udział uczniowie szkół ponadpodstawowych (68%). Najwięcej prac spłynęło z województwa pomorskiego, następnie łódzkiego oraz podkarpackiego i śląskiego. Brawo!

Do 8 marca prace będą sprawdzane pod względem uruchomienia gry oraz kompletu dokumentów i będziemy wysyłać do każdego zespołu informację o wyniku oceny formalnej. 12 marca mija termin nadsyłania poprawek, o których będziemy indywidualnie powiadamiać w mailach. Poprawki dotyczą głównie aspektów formalnych – drobnych błędów, np. braku podpisu czy sprostowania niejasności. Poprawki będą możliwe wyłącznie wtedy, gdy Komisja podczas wstępnej oceny pod względem formalnym uzna, że dana poprawka może zostać dokonana, ale nie wpływa na całość oddanej pracy.

Spotkanie pracowników ERY

W gościnnych murach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyło się dzisiaj (6 marca) spotkanie byłych pracowników Zakładów „ERA”, w których wytwarzano m.in....

„Polska informatyka: zarys historii” w Plus Minus „Rzeczpospolitej”

Miło nam poinformować, że publikacja autorstwa wiceprezesa PTI Marka Hołyńskiego pt. „Polska informatyka: zarys historii” otrzymała bardzo pozytywną recenzję w dodatku Plus Minus „Rzeczpospolitej”....