Strona głównaAktualnościRelacja z obchodów ŚDSI na Podkarpaciu

Relacja z obchodów ŚDSI na Podkarpaciu

-

Oddział Rzeszowski przygotował w tym roku aż dwie konferencje w ramach obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego. Pierwsza z nich odbyła się 21 maja w Jarosławiu, druga – 30 maja w Rzeszowie.

W organizację pierwszej z imprez włączył się Instytut Inżynierii Technicznej PWSTE w Jarosławiu. W obradach uczestniczyli  studenci uczelni, zaproszeni uczniowie szkół średnich oraz nauczyciele akademiccy i przedstawiciele lokalnych firm sektora IT.

Impreza w stolicy Podkarpacia odbyła się tradycyjnie już na terenie Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej. Nowością w tym roku było połączenie jej z Ogólnopolską Konferencją Naukową i Konkursem Młodych Inżynierów. Wśród tematów poruszanych podczas obrad znalazły się: komputery kwantowe, sieci 5G, cyberbezpieczeństwo oraz metody zarządzania projektami IT. Wydarzenie współorganizowało – poza Oddziałem Podkarpackim PTI i Politechniką Rzeszowską – także Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Rzeszowski oraz Koło Naukowe Mechatron.

Sławomir Cynkar – Dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego (zdjęcie: Piotr Krzemiński)

Zapraszamy do lektury relacji z obu imprez – można je znaleźć na stronach Oddziału Podkarpackiego PTI:  http://www.rzeszow.pti.org.pl/index.php/74-relacja-z-konferencji-sdsi-podkarpacie-2019, http://www.rzeszow.pti.org.pl/index.php/73-21-maja-2019-obchody-sdsi-na-pwste-w-jaroslawiu.

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów