Aktualności Robot i Psyche – styczniowy Klub Informatyka

Robot i Psyche – styczniowy Klub Informatyka

-

Na najbliższym Klubie Informatyka przyjrzymy się interakcji ludzi i maszyn. Badania psychologiczne prowadzone w tym nurcie potwierdziły silną tendencję do antropomorfizacji inteligentnych maszyn, ale też występowanie różnych lęków i obaw. Badacze stawiają również ważne pytania o to, jakie miejsce w społeczeństwie zajmą roboty społeczne (affective robotics).

Skrzyżowanie psychologii i robotyki naświetlą dwaj prelegenci – Konrad Maj oraz Paweł Zarzycki. Dr Konrad Maj jest psychologiem społecznym, twórcą i Kierownikiem Centrum Innowacji Społecznych i Technologicznych HumanTech na Uniwersytecie SWPS. Od kilku lat prowadzi zajęcia dotyczące  interakcji z robotami (Human-Robot-Interaction).

Paweł Zarzycki jest założycielem oraz CEO spółki SmartLife Robotics. Specjalizuje się w sztucznej inteligencji. Obecnie jest doktorantem interdyscyplinarnego programu doktorskiego na Uniwersytecie SWPS i Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych (PJATK) w dziedzinie robotów społecznych.

Spotkanie odbędzie się w trybie zdalnym – zapraszamy do potwierdzania uczestnictwa na stronie: https://www.facebook.com/events/1703133316537426

Zmień rozmiar czcionki
Wysoki kontrast