Strona głównaAktualnościSpotkanie prasowe projektu „PoLAND of IT masters”

Spotkanie prasowe projektu „PoLAND of IT masters”

-

Projekt „PoLAND of IT masters” został oficjalnie zainaugurowany podczas spotkania prasowego, które odbyło się dzisiaj (30 października) w siedzibie PTI. Uczestników powitała Beata Sołtys z Sektorowej Rady ds. Kompetencji – Informatyka. Prezes Włodzimierz Marciński przedstawił genezę pomysłu – wynikającą z przekonania o tym, że Polska jest krajem ludzi mądrych – świetnych specjalistów, doskonale wykształconych informatyków, którzy tworzą wyjątkowe rozwiązania w kraju i na świecie. W taki właśnie sposób chcemy, aby o Polsce mówiono zagranicą. Projekt jest bowiem realizowany w ramach konkursu prowadzonego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych pt. „Dyplomacja publiczna 2019”.

Podczas spotkania zaprezentowaliśmy filmy promocyjne, które będą wykorzystywane przez placówki zagraniczne: spoty tematyczne oraz główny film prezentujący sukcesy młodych wybitnych informatyków, którzy deklasują rywali w międzynarodowych zawodach programistycznych. Prof. Jan Madey podkreślił wysokie miejsce Polaków w rankingach uwzględniających osiągnięcia programistyczne. Opowiedział także o tym, jak przebiega droga zawodowa polskich olimpijczyków i jak zmieniły się przez ostatnie 25 lat rozgrywki Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym.

prof. Jan Madey

Przygotowany przez nas materiał pokazuje także, że wyjątkowy potencjał intelektualny przekłada się na rozwój rodzimych firm softwarowych (np. Asseco, Comarch), a także producentów gier. Wiele światowych koncernów (np. Intel i Google) otwiera w naszym kraju centra badawczo-rozwojowe – właśnie dlatego, że może liczyć na kadrę świetnie wykształconych specjalistów. Na spotkaniu Ewa Maciaś z Google’a opowiadała o tym, jak inspirujące są spotkania z uczestnikami Olimpiady Informatycznej i Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym.

Ewa Maciaś, Engineering Director, Google

PTI  będzie kontynuowało podjęte działania na rzecz budowy wizerunku polskiego informatyka i w najbliższym czasie przedstawi w tej sprawie dalsze propozycje. Uznajemy bowiem, że nasz cel jest wspólny dla całego środowiska.

Wszystkie materiały promocyjne dostępne są na stronie: https://landofitmasters.pl. Zapraszamy do zapoznania się z nimi i promocji idei „PoLAND of IT masters”.

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów