Strona głównaAktualnościVI Ogólnopolska Konferencja i Konkurs Młodego Inżyniera

VI Ogólnopolska Konferencja i Konkurs Młodego Inżyniera

-

W dniu 02.06.2022 r. w Rzeszowie odbyła się VI Ogólnopolska Konferencja i Konkurs Młodego Inżyniera, w której uczestniczyło ponad 100 osób. Konferencja skierowana jest do studentów i doktorantów z całej Polski. Jej celem jest przedstawienie prac i osiągnięć badawczymi młodych naukowców z różnych dyscyplin naukowych z naszego kraju.

Organizatorami wydarzenia był Oddział Podkarpacki PTI oraz Koło Naukowe Mechtron-SEP.

Wyniki Konkursu ogłoszono podczas obchodów ŚDSI Podkarpacie 2022. Pierwsze miejsce w konkursie zdobył Hubert Hara, student Uniwersytetu Rzeszowskiego (UR), który zaprezentował pracę konkursową pt. „Wizualizacja holograficzna obiektów”. Nagrodą dla zwycięzcy jest 6-miesięczny staż w firmie BorgWarner.

Drugie miejsce w konkursie zajął Marcin Pater (także z Uniwersytetu Rzeszowskiego), który przedstawił pracę pt. „Realizacja bezpiecznego sterowania siłownikiem pneumatycznym przy użyciu Arduino oraz LabView”. W nagrodę weźmie udział w 3-miesięcznym stażu w firmie BorgWarner.

Trzecie miejsce zajęła Klaudia Ziobro z tej samej uczelni, która przedstawiła projekt badawczy pt. „Badanie wpływu chropowatości i defektów powierzchni na rodzaj uszkodzenia powłoki azotku hafnu, osadzonych na stali H18N9T w badaniu scratch test”. W nagrodę także będzie miała okazję wziąć udział w 3-miesięcznym stażu w firmie BorgWarner.

Oprócz prac nagrodzonych jury postanowiło wyróżnić Mateusza Czucha za pracę pt. „Półautonomiczna żaglówka” oraz zespół w składzie: Paweł Sołtys, Gabriela Nowak i Mateusz Partyka za pracę pt. „Better World – help refugees”.

Szczegółowe informacje na temat konferencji oraz konkursu dostępne są na stronie: https://rzeszow.pti.org.pl/mi2022

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów