W połowie grudnia br. ogłoszenie kolejnej edycji Listy 100

0
8

Lista 100 to inicjatywa Szerokiego Porozumienia na rzecz Rozwoju Umiejętności Cyfrowych w Polsce. Wyróżniane na niej są osoby, które w okresie upływającego roku w wybitny sposób przyczyniły się do pogłębiania świadomości oraz umiejętności wykorzystywania technologii cyfrowej w Polsce.  Rok 2020 jest wyjątkowy. Zaistniała w nim sytuacja pandemiczna wymusiła przyspieszone zainteresowanie wszelkiego typu rozwiązaniami cyfrowymi a co za tym idzie umiejętnościami korzystania z nich. Wiele placówek edukacyjnych, instytucji, firm czy organizacji dokonało istotnych przeobrażeń w sposobach swych działań, które sprawdziły się w praktyce i wytyczyły nową rzeczywistość. Za tym wszystkim stoją konkretne osoby. Zakłada się, że na Liście 100 ‘2020 znajdą one swoją poważną reprezentację.

Do składania zgłoszeń nominacyjnych uprawnieni są laureaci poprzednich list oraz partnerzy SPRUC. Ostatecznego wyboru dokona powołana w tym celu Kapituła, a ogłoszenie nastąpi w połowie grudnia br. podczas seminarium Umiejętności Cyfrowe 2020 Pl.

Polskie Towarzystwo Informatyczne, jest wiodącym partnerem SPRUC (www.umiejetnoscicyfrowe.pl)  i aktualnie prowadzi sekretariat tej inicjatywy.