Wielka Gala

-

KATEGORIE:

Wielka Gala odbyła się wieczorem, pierwszego dnia obchodów centralnych Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego – 15 maja w Varso Place. Mieliśmy przyjemność gościć na niej Wicepremiera i Ministra Cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Katarzynę Lubnauer.

 

Po krótkich wystąpieniach przedstawiciele obu ministerstw wręczyli nagrody Rady Naukowej PTI dla instytucji i firm, które były najskuteczniejsze w pozyskiwaniu i realizacji projektów badawczych w konkursach Programów Ramowych z zakresu informatyki. Wyróżnienia otrzymali: Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH w Krakowie, Instytut Badań Systemowych PAN, Orange Innovation Poland, Software Mind, Comarch S.A. i Transition Technologies PSC.

Tradycyjnie podczas gali nie zabrakło także nagród dla osób i firm współpracujących z Polskim Towarzystwem Informatycznym w ramach certyfikacji ICDL (ECDL). Za Najlepsze Centrum Egzaminacyjne ICDL (ECDL) uznano firmę Softronic, reprezentowaną przez Marka Łajtara i Adama Piotrowskiego. Nagroda dla Najlepszego Egzaminatora trafiła w ręce Karola Czarnopolskiego, a Najlepszym Koordynatorem wybrano Hannę Pikus. W jej imieniu statuetkę odebrała Alicja Myszor.

Po części oficjalnej na gości czekała niespodzianka – koncert zespołu Florence Jenkins Project, w skład którego wchodzi Borys Stokalski, członek Oddziału Mazowieckiego PTI. Po występie muzycznym przyszedł czas na bankiet i rozmowy kuluarowe.

 

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów