Strona głównaAktualnościWomen in Tech Summit 2019

Women in Tech Summit 2019

-

13-14 listopada w warszawskim Expo XXI odbyła się kolejna konferencja Women in Tech Summit. Organizowana przez Fundację Perspektywy stała się największą w Europie imprezą poświęconą roli kobiet w rozwoju nowych technologii. W tym roku oficjalnie zarejestrowanych uczestników z całego świata było ponad 3 tysiące, ale trzeba do tego dodać wiele osób, które się nie zarejestrowały lecz wzięły w niej udział.

Wśród otwierających konferencję VIP-ów byli: amerykańska ambasador Georgette Mosbacher, podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji Wanda Buk, warszawski prezydent Rafał Trzaskowski, a także José Moura, prezydent IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers), największej globalnej organizacji zawodowej.

Tematyka konferencji nie ograniczała się jedynie do zagadnień związanych ze ścieżkami karier kobiet w IT. Były tam ciekawe panele dotyczące cyberbezpieczeństwa, perspektyw 5G, wyzwań energetycznych i innych nader aktualnych tematów. Na stoiskach prezentowało się ponad 20 firm partnerskich, w tym Google, Facebook i Intel.

W konferencji uczestniczyli również przedstawiciele PTI, a w przerwach można było oglądać ukończone niedawno wideo z naszego projektu „PoLAND of IT masters”. Pokazywane było na dużym ekranie w sali, w której odbywały się najważniejsze panele.

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów