Strona główna70-lecieWręczenie Medalu 70-lecia Polskiej Informatyki Elżbiecie Jezierskiej-Ziemkiewicz

Wręczenie Medalu 70-lecia Polskiej Informatyki Elżbiecie Jezierskiej-Ziemkiewicz

-

Dzisiaj mieliśmy przyjemność gościć w warszawskim biurze PTI Panią Elżbietę Jezierską-Ziemkiewicz wraz z mężem – Andrzejem Ziemkiewiczem. Pani Elżbieta otrzymała z rąk Prezesa PTI Włodzimierza Marcińskiego Medal 70-lecia Polskiej Informatyki, przyznany osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się do jej rozwoju.

Po uroczystym wręczeniu odznaczenia laureatka opowiedziała o najważniejszych projektach, w których uczestniczyła: budowie procesora do maszyn ZAM-21 i ZAM-41, konstrukcji komputera K-202, budowie Mery-400 oraz o niedokończonym projekcie Solid, którego dokumentacja zniknęła po stanie wojennym. Wkrótce opublikujemy serię wywiadów, w których Pani Elżbieta Jezierska-Ziemkiewicz opowiada o tajnikach swojej pracy jako konstruktora.

W spotkaniu uczestniczyli także: Jerzy Sławiński, Jerzy Dżoga, Grażyna Popko, Dyrektor Generalna PTI Krystyna Pełka-Kamińska oraz Dyrektor Izby Rzeczoznawców Tomasz Szatkowski. Po części oficjalnej był czas na dyskusję i wymianę doświadczeń. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji ze spotkania, którą zamieszczamy poniżej.

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów