Strona głównaAktualnościXChallenge 2022 - relacja

XChallenge 2022 – relacja

-

Co to było za wydarzenie! XChallenge 2022 w Rzeszowie dobiegł końca. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zawodnikom i uczestnikom za odwiedzenie ich w Hali Podpromie w dniach 25-26 listopada 2022 podczas wydarzenia.

Rozegrano w sumie trzy zawody – Task Hunters, Smash Bots i ROBO~motion, łącznie w 8 różnych kategoriach. Roboty zadaniowe (Task Hunters), roboty miażdżące (Smash Bots) i roboty autonomiczne (ROBO~motion) zmierzyły się na specjalnie przygotowanych przez organizatorów arenach. Największym tegorocznym wyzwaniem była konkurencja Line Follower Turbo Enhanced, podczas której roboty autonomiczne miały przejechać po specjalnej pętli oraz suficie (!), aby dotrzeć do celu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się takie konkurencje jak Smash Bots, Cebula House oraz LEGO Tug of War. Najwięcej uczestników wzięło udział w kategorii Sumo – pojedynki drugiego dnia zawodów trwały od rana do wieczora.

Dużym sukcesem okazały się zawody Task Hunters odbywające się pierwszego dnia. Można było zobaczyć wspaniałe konstrukcje o zróżnicowanych napędach i modułach przenoszących elementy. Widać było zaangażowanie zespołów oraz wszechstronne podejście do tematu. Uczestnicy zastosowali w swoich rozwiązaniach zarówno chwytaki, jak i podnośniki. Pojawiły się też roboty wyposażone w gąsienice dla lepszej przyczepności. W zawodach Task Hunters zdalnie sterowane roboty miały wykonać szereg zadań, aby zdobyć jak najwięcej punktów. O wynikach decydowała nie tylko konstrukcja robotów, ale także umiejętność myślenia strategicznego oraz autoprezentacji uczestników – mieli oni bowiem za zadanie przedstawić jury swój projekt i zespół. Zwycięzcy zdobyli nagrody pieniężne oraz specjalne punkty do rekrutacji od Politechniki Rzeszowskiej i możliwość odbycia płatnego stażu w Pratt&Whitney Rzeszów.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok!

Organizatorami wydarzenia są Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych (Rzeszowska Grupa IT), Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO (Rzeszowska Grupa IT), Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, RoboLAB oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Podkarpacki.

Wydarzenie wspierają: Pratt&Whitney, Województwo Podkarpackie, Rzeszów – stolica innowacji, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, 3D House, Alcatel-Lucent Enterprise, Kronospan, Podkarpackie Centrum Innowacji oraz WAGO.

 

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów