Aktualności Zapraszamy na KKIO – 21-22 września

Zapraszamy na KKIO – 21-22 września

-

Już za niecały tydzień, 21-22 września, rusza kolejna, XXII edycja konferencji KKIO (Krajowa Konferencja Inżynierii Oprogramowania). Tym razem za przygotowanie wydarzenia odpowiada Oddział Małopolski PTI, a obrady będą przeprowadzone zdalnie. Zapraszamy wszystkich pasjonatów programowania, konieczna jest wcześniejsza rejestracja przez formularz zgłoszeniowy.

KKIO ma na celu stymulowanie badań i promocję współpracy pomiędzy ośrodkami naukowymi, biznesowymi oraz przedstawicielami administracji. Praktyczne nastawienie konferencji widać doskonale po tematyce wykładów zaproszonych. Wygłoszą je wybitni specjaliści, którzy wykorzystują informatykę w wielu dziedzinach

  • Mateusz Nowak and Tomasz Kordas, reprezentujący SoftwareMind;
  • Peter Elmer, fizyk z Uniwersytetu Princetone, szefujący także IRIS-HEP Software Institute;
  • Tomasz Stopa (IBM Software Lab) i Katarzyna Rycerz (AGH), którzy przedstawią możliwe zastosowania komputerów kwantowych;
  • Arkadiusz Sitek, dyrektor Sano – Centrum Medycyny Obliczeniowej;
  • Attila Krasznahorkay z CERN-u, który opowie o wykorzystaniu języka C++ do przetwarzania danych pochodzących z akceleratorów.

Tegoroczna edycja konferencji połączona jest z konkursem dla młodych inżynierów. Celem jest podniesienie poziomu prac dyplomowych oraz promocja najbardziej obiecujących absolwentów zajmujących się inżynierią oprogramowania.

Szczegółowe informacje dostępne są (w języku angielskim) na stronie: https://kkio.pti.org.pl/2021

Zmień rozmiar czcionki
Wysoki kontrast