Strona głównaAktualnościZapraszamy na konferencję Kompetencje na polskim rynku pracy IT – badania, stan,...

Zapraszamy na konferencję Kompetencje na polskim rynku pracy IT – badania, stan, trendy

-

Przyspieszone procesy cyfryzacji spowodowały wzrost zapotrzebowania na specjalistów IT. Znajdujący się od lat w czołówce najbardziej poszukiwanych pracowników informatycy stali się jeszcze bardziej cenni na rynku pracy.

  • Jak długo jeszcze utrzyma się ten wzrastający trend zainteresowania pracą informatyków?
  • Czy uda się w pełni nasycić rynek potrzebnymi specjalistami?
  • Jak będzie wyglądała struktura zatrudnienia na rynku pracy sektora IT?
  • Jakie umiejętności, kwalifikacje i kompetencje będą najbardziej poszukiwane przez pracodawców?
  • Na ile polski system edukacji i kształcenia kadr informatycznych jest i będzie w stanie sprostać obecnym i przyszłym potrzebom rynku pracy?
  • Jakie trendy i kierunki rozwoju cywilizacyjnego będą miały najbardziej znaczący wpływ na kształt rynku pracy przyszłości?

Sektorowa Rada ds. Kompetencji – Informatyka zaprasza na konferencję, na której z wielorakiej perspektywy będziemy starać się udzielić odpowiedzi na te pytania istotne nie tylko dla sektora informatycznego, ale i dla całej gospodarki. Swoimi przemyśleniami podzielą się eksperci Rady i zaproszeni przedstawiciele firm i instytucji, specjalizujących się w analizie trendów na rynku pracy IT: zespołów naukowych, stowarzyszeń zawodowych, firm szkoleniowych, portali IT i fundacji związanych z działaniami na rzecz cyfryzacji.

Partnerem naukowym konferencji jest specjalizujący się m.in. w badaniach gospodarki cyfrowej Digital Economy Lab (DELab UW) – interdyscyplinarny zespół naukowców działający na Uniwersytecie Warszawskim. Naszą konferencję otworzy wykład dr hab. Katarzyny Śledziewskiej, dyrektor zarządzającej DELab.

Termin: 8 kwietnia 2021 r. godz. 10:00-14:30
Platforma: Webex PTI
Program i rejestracja: https://srit.radasektorowa.pl/index.php/konferencja

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów