AktualnościŻegnamy Ryszarda Mężyka

Żegnamy Ryszarda Mężyka

-

Z wielkim żalem informujemy o śmierci Ryszarda Mężyka – członka Oddziału Świętokrzyskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Był współtwórcą sekcji „e-Zdrowie-życie bez barier”, w której pełnił funkcję sekretarza zarządu. W ramach działalności w sekcji organizował spotkania poświęcone wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych do wspomagania działań związanych z ochroną zdrowia.

Zawodowo był związany ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Tworzył tam zintegrowany szpitalny system informatyczny. Dzięki pracy nad Elektronicznym Multimedialnym Rekordem Pacjenta Centrum stało się jedną z czołowych placówek medycznych świadczącą pełnoprofilową opiekę medyczną w zakresie chorób onkologicznych.

Brał udział w międzynarodowych projektach badawczych z zakresu epidemiologii nowotworów. Współpracował z wieloma instytucjami badawczymi z tego obszaru: International Agency Research on Cancer, International Association of Cancer Registries oraz European Network of Cancer Registries.

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 3 stycznia o 11:00 w kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Pasztowej Woli Kolonia.

Spotkanie pracowników ERY

W gościnnych murach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyło się dzisiaj (6 marca) spotkanie byłych pracowników Zakładów „ERA”, w których wytwarzano m.in....

„Polska informatyka: zarys historii” w Plus Minus „Rzeczpospolitej”

Miło nam poinformować, że publikacja autorstwa wiceprezesa PTI Marka Hołyńskiego pt. „Polska informatyka: zarys historii” otrzymała bardzo pozytywną recenzję w dodatku Plus Minus „Rzeczpospolitej”....