AktualnościZgłoszenia na FedCSIS 2019

Zgłoszenia na FedCSIS 2019

-

Ostateczny termin zgłaszania prac na konferencję FedCSIS 2019 upływa 14 maja o północy. Tegoroczna edycja odbędzie się w Lipsku, od 1 do 4 września. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do rejestracji przez stronę: https://www.fedcsis.org/hotcrp/.

FedCSIS jest multikonferencją złożoną z wielu warsztatów i seminariów. W tym roku zaplanowano aż 26 wydarzeń w ramach 5 ścieżek tematycznych: 1) International Symposium Advances in Artificial Intelligence and Applications, 2) Computer Science & Systems, 3) International Conference on Innovative Network Systems and Applications, 4) Information Technology for Management, Business & Society, 5) Software Systems Development & Applications.

Prace zgłoszone na FedCSIS publikowane są w serii Annals of Computer Science and Information Systems. Referaty w kategoriach full papers i short papers umieszczane są w bazie IEEE Xplore Digital Library, co zapewnia indeksowanie w Web of Science (WoS). Dodatkowo zgłaszać można także  tzw. communication papers. Wszystkie zaakceptowane referaty pojawiają się w bazie SCOPUS, DBLP i  Index Copernicus.

Organizatorami konferencji w 2019 r. są: Polskie Towarzystwo Informatyczne, Uniwersytet w Lipsku, IEEE Computer Society – Poland Section Chapter, Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych UW oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę FedCSIS: https://fedcsis.org/.

Spotkanie pracowników ERY

W gościnnych murach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyło się dzisiaj (6 marca) spotkanie byłych pracowników Zakładów „ERA”, w których wytwarzano m.in....

„Polska informatyka: zarys historii” w Plus Minus „Rzeczpospolitej”

Miło nam poinformować, że publikacja autorstwa wiceprezesa PTI Marka Hołyńskiego pt. „Polska informatyka: zarys historii” otrzymała bardzo pozytywną recenzję w dodatku Plus Minus „Rzeczpospolitej”....