Strona głównaAktualności„Złoty Inżynier” dla Wiesława Paluszyńskiego

„Złoty Inżynier” dla Wiesława Paluszyńskiego

-

Prezes PTI Wiesław Paluszyński został wyróżniony nagrodą „Złotego Inżyniera” w plebiscycie organizowanym przez „Przegląd Techniczny” i Naczelną Organizację Techniczną (NOT). Laureaci 28. edycji plebiscytu odebrali dyplomy i statuetki podczas uroczystej gali, zorganizowanej 30 marca w warszawskiej siedzibie NOT.

„Złoty Inżynier” to nagroda przyznawana wybitnym twórcom techniki, wynalazcom i organizatorom życia gospodarczego kraju. Inicjatywa promuje dorobek polskich inżynierów i zwraca uwagę na ich rolę w budowaniu innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki. Jak deklaruje Prezes Paluszyński „Dla Polskiego Towarzystwa Informatycznego kluczowy jest obszar działania naszych członków w zakresie nowych technologii i innowacji na rzecz klimatu. Postęp technologiczny, w tym technologie informatyczne, pozwala na myślenie o tym, w jaki sposób rozwijać się bez zwiększania nacisku na środowisko. To tworzenie przedmiotów, które zastępują w domu kilkanaście innych, jak laptopy czy telefony komórkowe.”

Relacja z uroczystości wręczenia wyróżnień dostępna jest na stronie NOT: https://not.org.pl/aktualnosci/doroczne-swieto-zlotych-inzynierow-30032022-r?department=centrala

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów