Aktualności Zwycięzcy XXII rankingu liceów i techników tygodnika PERSPEKTYWY

Zwycięzcy XXII rankingu liceów i techników tygodnika PERSPEKTYWY

-

Ogłoszony został  XXII ranking liceów i techników tygodnika PERSPEKTYWY. W tegorocznej edycji  2020 r.  analizowane były wyniki 2085 liceów oraz 1728 techników.  Brano pod uwagę wyniki maturalne z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, sukcesy w olimpiadach przedmiotowych oraz wyniki egzaminu zawodowego (w odniesieniu do techników). Miło nam, że na czele tego rankingu znalazły się szkoły, z którymi Polskie Towarzystwo Informatyczne utrzymuje partnerskie kontakty.

Pierwsze miejsce w kategorii najlepsze liceum zajęło Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, w którym nasza koleżanka Anna Beata Kwiatkowska od wielu lat prowadzi zajęcia z informatyki.

Pierwsze miejsce wśród techników zajęło Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Warszawie, w którym rozwinęła się idea ECDL i dyrektor którego – pan Sławomir Kasprzak – oraz inni pracownicy szkoły uczestniczą w wydarzeniach organizowanych przez nasze Towarzystwo.

Warto dodać, że obie wymienione szkoły, także w kategorii „wyniki maturalne” zajęły pierwsze miejsca.  W kategorii „sukcesy w olimpiadach” pierwsze miejsce zdobyło także Uniwersyteckie Liceum z Torunia. 

Gratulujmy zwycięzcom  i deklarujemy dalszą gotowość współpracy.

Zmień rozmiar czcionki
Wysoki kontrast