Strona głównaAktualnościDigital Wizards – program dla uczniów

Digital Wizards – program dla uczniów

-

Sekcja Informatyki Szkolnej PTI, wraz z z Fundacją KPMG organizatorem programu – zaprasza uczniów uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z województw lubelskiego, podkarpackiego i warmińsko-mazurskiego do udziału w programie Digital Wizards.

Przed uczniami ciekawy czas – nauki i rozgrywki – aby zdobyć i utrwalić umiejętności z trzech obszarów:

  • sztucznej inteligencji,
  • bezpieczeństwa w sieci,
  • marketingu cyfrowego.

A to wszystko w systemie gry, z nagrodami, rankingami i emocjami!

Całe przedsięwzięcie obejmuje kilka etapów:

DigiLab

Pierwszy etap konkursu adresowany jest do szerokiej grupy uczniów i odbywa się online. Uczestnik zapoznaje się z przygotowanymi materiałami edukacyjnymi ze wszystkich trzech obszarów (AI, cyberbezpieczeństwo i marketing cyfrowy), zamieszczonymi w systemie informatycznym. Uczestnik ma czas na poszerzenie wiedzy, zanim przystąpi do testu. Test rozwiązuje się za jednym podejściem, w określonym czasie.

DigiFest

Finał w Warszawie organizowany dla 30 najlepszych uczestników z pierwszego etapu, po 10 osób z każdego województwa, w podziale na 5 uczennic i 5 uczniów. Z uczestnikami na finał do Warszawy przyjeżdżają ich nauczyciele-opiekunowie. Fundacja KPMG pokrywa koszty dojazdu, ubezpieczenia, noclegu i wyżywienia uczestników finału.

DigiCamp

Obóz naukowy, który jest główną nagrodą, odbędzie się nad Morzem Bałtyckim. Weźmie w nim udział 10 laureatów, którzy pod opieką wychowawców-nauczycieli informatyki skorzystają z warsztatów i zajęć informatycznych. Nasi Digital Wizards będą pracować metodą projektu oraz zwiedzać atrakcje Trójmiasta.

 

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów